Інтерфакс-Україна
13:10 17.06.2015

У полоні перебувають 298 українців – Наливайченко

2 хв читати
У полоні перебувають 298 українців – Наливайченко

Кількість українців, яких утримують незаконні збройні формування або російські війська, становить 298 осіб, але ця цифра може коливатися, повідомляв глава СБУ Валентин Наливайченко в інтерв'ю виданню "Lb.ua", опублікованому в середу.

"Кількість заручників, яких утримують незаконні збройні формування або російські війська, тому що Росія частково вивезла їх на свою територію, ви знаєте давно. Надія Савченко – серед них. Кількість людей, які утримуються, ми знаємо про це достеменно – 298", - розповів глава СБУ.

В. Наливайченко пояснив, що цифра може змінюватися, "тому що щодня висилаються диверсійні групи з тимчасово окупованої території для двох речей: або підірвати якийсь важливий об'єкт інфраструктури на території, контрольованою українським урядом, або викрасти людину".

"Зараз для бойовиків питання номер один – викрасти когось із військових у відповідь на публічну демонстрацію на весь світ доказів російської агресії у вигляді сержанта і офіцера ГРУ", - додав керівник спецслужби.

Також він повідомив, що наразі з полону бойовиків звільнено 2716 осіб.

Як повідомлялося, уповноважений президента, представник України у підгрупі з гуманітарних питань тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко заявила, що в полоні залишається близько 270 українців.

"Вважаємо недостатнім результат - за місяць роботи підгрупи в співпраці з силовиками вдалося звільнити лише 9 українців (...) Ще близько 270, за останніми уточненими даними, залишаються в полоні. Українська сторона робить усе для активізації процесу звільнення полонених і вважає неприпустимим затягування. Особливу увагу звернули на 11 в’язнів, яких безпідставно утримують у російських в'язницях, зокрема, кричущу ситуацію з Надею Савченко", - написала В. Геращенко на сторінці у Facebook 16 червня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Єрмак: Норвегія допоможе Україні пройти зиму та підтримує закупівлі газу

У Міноборони Німеччини повідомили дату і місце наступного засідання "Рамштайну"

Сили безпілотних систем за добу уразили 704 унікальні цілі противника

Прем'єрка Свириденко: Ми відкрили два нові транзитні пункти на Дніпропетровщині та Харківщині для розвантаження Павлограда

Зеленський обговорив безпекові гарантії з делегацією парламентської мережі United for Ukraine

Українська видавнича асоціація закликає дозволити купувати книги за кошти з держвиплати "Пакунок школяра"

Трамп: Україна і Росія мають самі визначити, коли проводити зустріч у верхах

Свириденко підтвердила, що її брат проживає за кордоном

Зеленський і Келлог обговорили кроки, які можуть змусити РФ до реальних переговорів

Свириденко: Розраховуємо на підтримку Румунії, щоб Україна та Молдова рухалися шляхом євроінтеграції разом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА