13:20 19.06.2015

У результаті 6-ої черги мобілізації будуть демобілізовані військові, призвані під час 3-ої черги в минулому році - Міноборони

3 хв читати

У п'ятницю, 19 червня, відповідно до указу президента України, стартує 6 черга мобілізації, яка має забезпечити повну ротацію військовослужбовців, призваних під час третьої хвилі мобілізації в 2014 році, та підтримати Збройні сили України на високому рівні бойової готовності, заявляє спікер Міністерства оборони Вікторія Кушнір.

"Як і раніше, армії потрібні фахівці для комплектування високомобільних десантних військ, розвідки, механізованих і танкових підрозділів, а також фахівці ремонтних спеціальностей, наприклад, водії та військові інженери. Причому планується, що в 6-ту хвилю мобілізації в рівних пропорціях потраплять люди з досвідом військової служби, що раніше не служили. Усі військовозобов'язані впродовж певного часу пройдуть підготовку за фахом у навчальних закладах, після цього будуть спрямовані у військові частини, звідки після бойового злагодження відправляться в зону АТО", - розповіла В.Кушнір на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі в п'ятницю.

За її словами, за підсумками 5-ої черги мобілізації була забезпечена 100% ротація військовослужбовців із складу 2-ої черги мобілізації, "а також підготовлена достатня кількість військовослужбовців для поповнення особовим складом частин, які виконують завдання в зоні АТО".

В.Кушнир також розповіла, що станом на 18 червня 2015 року Міністерство оборони виплатило грошові винагороди бійцям АТО на суму 16 млн 105 тис. грн, з них 542 тис. грн - за знищену або захоплену військову техніку ворога, 1 млн 778 тис. грн - за успішне виконання бойового завдання у складі підрозділу (цю винагороду отримали 357 військовослужбовців), 13 млн 785 тис. грн - за безпосередню участь у бойових діях (отримало 2 тис. 556 військовослужбовців).

Також кожна сім'я загиблого військовослужбовця отримує соціальну виплату у розмірі 500 мінімальних заробітних плат, тобто 609 тис. грн

"З початку 2015 року до Департаменту фінансів Міністерства оборони надійшло 767 справ на виплату допомоги членам сімей загиблих військовослужбовців. Станом на 18 червня 1355 сімей загиблих героїв вже отримали допомогу. Сьогодні комісією Міноборони буде ухвалено рішення про виплату грошової компенсації ще 31 сім'ї загиблих героїв і рішення про виплату грошової компенсації у зв'язку з пораненням і інвалідністю 168 військовослужбовцям", - розповіла В.Кушнір.

Спікер Міноборони також розповіла про процес надання статусу учасника бойових дій. "Станом на 17 червня цей статус отримали 53 тисячі 839 військовослужбовців і співробітників ЗСУ, які брали участь в АТО", - повідомила В.Кушнір.

Крім того, за її словами, на сьогодні виконуються сім пілотних проектів удосконалення забезпечення Збройних сил у сфері закупівель, управління державними підприємствами, речового і продовольчого забезпечення, харчування військовослужбовців, а також забезпечення їх житлом.

Також найближчим часом буде допрацьований завершальний пакет концептуальних документів у сфері національної безпеки і оборони, підготовлених за участю Загальної робочої групи Україна, - НАТО з питань військової реформи високого рівня. "Це, зокрема: Концепція розвитку сектора безпеки та оборони України, Військова доктрина України і Стратегічний оборонний бюлетень України", - розповіла В.Кушнір.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Єврокомісія рекомендує Раді ЄС схвалити виплату Києву EUR4,2 млрд з Фонду для України

Президент Єврокомісії очікує швидкого схвалення EUR4,2 млрд Ukraine Facility Радою ЄС

ДАНІ ВЧАСНО ОНОВИЛИ 4,69 МЛН ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНИХ - МІНОБОРОНИ

ВАКС розпочав розгляд у справі нардепа та його спільника, викритих на спробі підкупу топпосадовців у сфері відновлення

Ворожий БпЛА атакував цивільний автомобіль на Сумщині, поранено пасажирку

Єврокомісія підтримує виділення Україні майже EUR4,2 млрд у рамках Ukraine Facility - Шмигаль

Електронне бронювання для критично важливих підприємств запущено через портал "Дія"

У ЗСУ почали впроваджувати комплексну програму дій щодо збереження життя військовослужбовців - Генштаб

Графіки погодинних відключень у четвер працюватимуть усю добу з посиленням у вечірній пік - "Укренерго"

На куп'янському напрямку внаслідок обстрілів зруйновано переправу, яку використовували для евакуації цивільних, - Синєгубов

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА