Інтерфакс-Україна
14:46 06.07.2015

Україна не може йти на швидку демілітаризацію Широкиного, цей процес лише починається - Марчук

2 хв читати
Україна не може йти на швидку демілітаризацію Широкиного, цей процес лише починається - Марчук

Зважаючи на багаторазові порушення незаконними збройними формуваннями Мінськими домовленостями, Україна не може піти на нав'язувану їй нагальну демілітаризацію с. Широкиного на схід від Маріуполя, заявляє екс-міністр оборони Євген Марчук, що представляє Україну в підгрупі з безпеки тристоронньої контактної групи.

"Українська сторона, яка неодноразово пропонувала Росії кілька варіантів демілітаризації Широкиного, не може поквапам і безоглядно йти на демілітаризацію цього багатостраждального населеного пункту. І саме тому експлуатація так званого "жесту доброї волі" (одностороннього виведення бойовиків з Широкиного) і нав'язування українській стороні неприйнятної поведінки жодним чином не впливає на українську позицію. Демілітаризація Широкиного лише починається", - написав Є. Марчук на своїй сторінці в соцмережі Facebook у понеділок.

Він пояснив, що головною проблемою є те, що бойовики за підтримки РФ не виконували Мінські домовленості від 12 лютого 2015 року і вересня 2014 року, під якими стоять їх, і РФ, і т. зв. "ДНР" і "ЛНР", підпису. "Вони в порушення цих домовленостей зайняли Дебальцеве, частина Широкиного і вторглися в кілька так званих сірих зон за всією лінією зіткнення, і в порушення цих угод, продовжують і далі використовувати важкі озброєння при обстрілі", - зазначив Є. Марчук, наголосивши, що Україна не може піти на швидку демілітаризацію Широкиного саме з цієї причини.

Він також нагадав про безуспішну домовленість навколо Широкиного, що відбулася півтора місяці тому. "Це була перша спроба. Але тоді режим тиші протримався лише півтори доби", - зазначив екс-міністр оборони.

Крім того, Є. Марчук наголосив, що "бойовики вийшли з Широкиного, але артилерійські позиції не змінили".

"Попередньо погоджено, що в центрі Широкино буде встановлено цілодобовий спостережний пункт Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ, що збільшує для цього кількість персоналу. Завершується погодження участі також українських і російських військових, що входять до СЦКК (Спільний центр контролю і координації) у заходах з контролю ситуації в Широкиному у взаємодії з ОБСЄ, - розповів він.

За словами екс-міністра оборони, у питаннях демілітаризації Широкиного "ще дуже багато роботи, тут ще не все остаточно узгоджено". Йдеться, зокрема, про розмінування, забезпечення правопорядку, вирішення санітарно-епідеміологічних проблем, функціонування об'єктів життєзабезпечення, а також відвід важкого озброєння (артилерія, танки і міномети) на 15 км від центру Широкиного. "Тобто створення 30-кілометрової зони безпеки. Триває узгодження з російською стороною. Це рутинна і нервова робота - точні географічні координати, топографія, оцінка на місцевості, обставини тактичного і стратегічного характеру та багато іншого", - розповів О. Марчук.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Кривому Розі 14 загиблих внаслідок ракетного удару, з них 5 дітей

Безпілотні системи – геймченджер, і ми лише на старті розкриття їхнього потенціалу, - голова "АОЗ"

У Кривому Розі 12 загиблих, 50 поранених внаслідок ракетного удару РФ – Вілкул

Трамп заявляє про готовність В'єтнаму скасувати мита проти США

Росіяни завдали ракетного удару по Кривому Рогу

"УЗ" відновила програму "Залізні друзі", нарахувавши користувачам мобільного застосунку додаткові 10 тис. "обіймашок"

Правління банку "Український капітал" поповнилося експредставниками Комінбанку та БІЗбанку

Росія вже намагається дестабілізувати Європу за допомогою гібридних заходів, – голова Військового комітету ЄС

Росія вже намагається дестабілізувати Європу за допомогою гібридних заходів – голова Військового комітету ЄС

У Херсоні від артобстрілу окупантів пошкоджено лікарню та багатоповерхівки, є постраждалий

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА