14:07 07.07.2015

Кабмін у середу денонсує угоду з РФ про добудову ХАЕС

2 хв читати
Кабмін у середу денонсує угоду з РФ про добудову ХАЕС

Прем'єр міністр Арсеній Яценюк доручив винеспи на засідання Кабінету Міністрів у середу питання про денонсацію угоди з РФ щодо добудови двох енергоблоків Хмельницької АЕС і заявив, що таке рішення буде прийнято.

"Володимир Васильович (Демчишин, міністр енергетики та вугільної промисловості - ІФ), прошу Вас, завтра на рішення уряду – є узгодження, немає узгодження – там розберемося, чому 1,5 місяця не приймається рішення (про денонсацію угоди, - ІФ). З невідкладною процедурою", - сказав А. Яценюк на колегії Міністерства енергетики та вугільної промисловості у вівторок.

Прем'єр висловив подив і невдоволення з приводу того, що Міністерство закордонних справ (МЗС) півтора місяця гальмує рішення уряду про денонсацію цієї угоди, з допомогою якого "Росія фактично хотіла монопольно захопити кілька енергетичних блоків в Україні".

Як повідомлялося, 12 червня НАЕК "Енергоатом" заявив, що МЗС продовжує блокувати ініціативи "Енергоатому" і Міністерства енергетики та вугільної промисловості про денонсацію двосторонньої міжурядової угоди з РФ про добудову двох енергоблоків Хмельницької АЕС, у зв'язку з чим "Енергоатом" змушений звернутися за допомогою до глави держави.

Влада України раніше заявляла про намір відмовитися від співпраці з РФ із будівництва двох енергоблоків Хмельницької АЕС. Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк у жовтні 2014 року окреслив НАЕК "Енергоатом" завдання прискорити завершення будівництва енергоблоків Хмельницької АЕС з європейськими партнерами.

Україна і РФ 9 червня 2010 року підписали міжурядову угоду про співпрацю в будівництві 3-го і 4-го енергоблоків ХАЕС. Документ передбачав, що російська сторона забезпечує організацію фінансування в обсязі, необхідному для проектування будівництва і введення в експлуатацію блоків.

"Енергоатом" у травні 2011 року заявив, що його не влаштовують запропоновані Сбербанком РФ умови щодо надання кредиту, зокрема, досить висока процентна ставка. У початкових пропозиціях російської сторони щодо кредитування проекту будівництва енергоблоків Хмельницької АЕС йшлося про залучення державного, а не комерційного кредиту, що передбачає більш низької процентної ставки.

"Енергоатом" є оператором усіх чотирьох АЕС України. Експлуатує Запорізьку, Южно-Українську, Рівненську і Хмельницьку станції з 15 енергоблоками, оснащеними водо-водяними енергетичними реакторами, загальною встановленою електричною потужністю 13,835 тис МВт.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Окупанти вдарили по Харкову, пошкоджено нежитлову цивільну інфраструктуру

Серед постраждалих у ДТП за участю голови Броварської РДА: 32-річна мати з донькою 2,5 років

РФ атакує Україну ракетами, зокрема "Кинджалами", підвищений рівень загрози ударів у кількох областях

НБУ перерахував до держбюджету 38,64 млрд грн прибутку за 2023 р.

Бельгія прискорює постачання F-16, можливо, перші винищувачі передадуть Україні до кінця 2024 року

Іспанія надасть Україні ракети для Patriot, снаряди, готує до передачі танки Leopard

Міноборони Данії: Підготовка українських пілотів просувається, мета – передати Україні перші літаки F-16 влітку

Канада виділить ще 13 мільйонів канадських доларів на чеську ініціативу щодо закупівлі снарядів для України

Посольство України в Словаччині передасть ДСНС чотири підводні дрони для гуманітарного розмінування

Глава Пентагону про Patriot для України: Ми продовжуємо працювати над цим питанням дуже серйозно

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА