Інтерфакс-Україна
14:07 07.07.2015

Кабмін у середу денонсує угоду з РФ про добудову ХАЕС

2 хв читати
Кабмін у середу денонсує угоду з РФ про добудову ХАЕС

Прем'єр міністр Арсеній Яценюк доручив винеспи на засідання Кабінету Міністрів у середу питання про денонсацію угоди з РФ щодо добудови двох енергоблоків Хмельницької АЕС і заявив, що таке рішення буде прийнято.

"Володимир Васильович (Демчишин, міністр енергетики та вугільної промисловості - ІФ), прошу Вас, завтра на рішення уряду – є узгодження, немає узгодження – там розберемося, чому 1,5 місяця не приймається рішення (про денонсацію угоди, - ІФ). З невідкладною процедурою", - сказав А. Яценюк на колегії Міністерства енергетики та вугільної промисловості у вівторок.

Прем'єр висловив подив і невдоволення з приводу того, що Міністерство закордонних справ (МЗС) півтора місяця гальмує рішення уряду про денонсацію цієї угоди, з допомогою якого "Росія фактично хотіла монопольно захопити кілька енергетичних блоків в Україні".

Як повідомлялося, 12 червня НАЕК "Енергоатом" заявив, що МЗС продовжує блокувати ініціативи "Енергоатому" і Міністерства енергетики та вугільної промисловості про денонсацію двосторонньої міжурядової угоди з РФ про добудову двох енергоблоків Хмельницької АЕС, у зв'язку з чим "Енергоатом" змушений звернутися за допомогою до глави держави.

Влада України раніше заявляла про намір відмовитися від співпраці з РФ із будівництва двох енергоблоків Хмельницької АЕС. Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк у жовтні 2014 року окреслив НАЕК "Енергоатом" завдання прискорити завершення будівництва енергоблоків Хмельницької АЕС з європейськими партнерами.

Україна і РФ 9 червня 2010 року підписали міжурядову угоду про співпрацю в будівництві 3-го і 4-го енергоблоків ХАЕС. Документ передбачав, що російська сторона забезпечує організацію фінансування в обсязі, необхідному для проектування будівництва і введення в експлуатацію блоків.

"Енергоатом" у травні 2011 року заявив, що його не влаштовують запропоновані Сбербанком РФ умови щодо надання кредиту, зокрема, досить висока процентна ставка. У початкових пропозиціях російської сторони щодо кредитування проекту будівництва енергоблоків Хмельницької АЕС йшлося про залучення державного, а не комерційного кредиту, що передбачає більш низької процентної ставки.

"Енергоатом" є оператором усіх чотирьох АЕС України. Експлуатує Запорізьку, Южно-Українську, Рівненську і Хмельницьку станції з 15 енергоблоками, оснащеними водо-водяними енергетичними реакторами, загальною встановленою електричною потужністю 13,835 тис МВт.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Коментувати ефіри "Євробачення-2025" в Україні будуть телеведучий Мірошниченко, громадський діяч Педан, комік Куран і співачка alyona alyona

Каллас припускає, що США рано чи пізно приєднаються до Спецтрибуналу

Революція на воді: як дрони Magura нищать російські кораблі

Шмигаль: сьогодні приймається політичне рішення, наступний крок - запуск юридичної процедури створення Спецтрибуналу

Сибіга: У Львові приймаються політичні документи щодо трибуналу, попереду – процедурно-формальне схвалення і угода з Радою Європи

Держави ЄС вже зобовʼязалися надати Україні щонайменше 1,35 млн снарядів до кінця року - Сибіга

Ратифікована угода про корисні копалини виглядає стандартизованою інвестугодою без дискримінаційних положень – юрист

Сибіга анонсував зустріч з угорською стороною щодо вступу в ЄС: ми налаштовані на конструктивний діалог

Шмигаль подякував ЄС за EUR75 млрд фінансової, економічної та гумдопомоги і за майже EUR50 млрд військової підтримки

Шмигаль: Український народ може очікувати на лаві підсудних російських політиків і військове керівництво за злочин агресії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА