15:06 08.07.2015

Переговори з "Приватом" про створення нафтової ВІНК будуть успішними лише після оплати "Укрнафтою" боргів за податками – "Нафтогаз"

1 хв читати
Переговори з "Приватом" про створення нафтової ВІНК будуть успішними лише після оплати "Укрнафтою" боргів за податками – "Нафтогаз"

Переговори НАК "Нафтогаз України" з групою "Приват" про створення нафтової вертикально-інтегрованої компанії (ВІНК), ініційовані прем'єр, можуть мати успіх лише після оплати "Укрнафтою" боргів перед бюджетом та відкликання претензій до держави, вважає виконавчий директор НАК Андрій Пасішник.

"Ефективним інструментом створення державної ВІНК на базі "Нафтогазу", на мою думку, може бути викуп державою у групи "Приват" 7% акцій Кременчуцького НПЗ і призначення держменеджменту в "Укрнафту" і "Укртатнафту", - зазначив А. Пасішник у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

На його думку, окрім викупу 7% акцій можливий варіант взяття "Укрнафтою" в оренду Кременчуцького НПЗ у групи "Приват".

"Це доцільно проводити виключно у разі встановлення повного контролю над компанією з боку держави, тобто повної заміни голови та членів правління на представників "Нафтогазу". Це надасть можливість уникнути необхідності реалізації української нафти на аукціонах, так як нафта використовуватиметься для власних технологічних потреб", - резюмував виконавчий директор НАК.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк виступає за створення вертикально-інтегрованої нафтової компанії (ВІНК) на базі нафтовидобувної "Укрнафти", "Укртранснафти" і "Укртатнафти" (Кременчуцький НПЗ).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Умєров зустрівся з представниками провідних фінських оборонних і технологічних компаній

СБУ затримала депутата Херсонської облради, який під час окупації вивозив до РФ українську агропродукцію

Відбулося перше засідання міжвідомчої робочої групи з питань вилучення на користь України заморожених активів РФ

Очільник Київської МВА вітає рішення Кличка про звільнення корумпованих чиновників та пропонує аудит міського управління

Швеція виділить $138 млн на відновлення України

США запровадять мита у 200% на алкоголь із країн ЄС, якщо Євросоюз не скасує мита на віскі, - Трамп

Фінляндія оголосила про 28-й пакет військової допомоги для України на EUR200 млн

ЄСПЛ назвав Україну винною у справі про події 2 травня 2014 р., але визнав вплив Росії, – ЗМІ

Мінсоцполітики застерігає від шахрайських повідомлень про нібито необхідність термінового оформлення статусу "дитини війни"

WINHUB підписав меморандум про співробітництво з DELTA Ukraine на MIPIM 2025

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА