Інтерфакс-Україна
17:25 16.07.2015

IFC розглядає можливість надання кредиту трейдерам для закупівлі та продажу газу Україні - Демчишин

2 хв читати
IFC розглядає можливість надання кредиту трейдерам для закупівлі та продажу газу Україні - Демчишин

IFC розглядає можливість надання кредиту трейдерам для закупівлі, зберігання в ПСГ і подальшого продажу газу на українському ринку.

Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин журналістам у Києві в четвер.

"Приміром, IFC розглядає можливість надання кредиту трейдеру, який на свій баланс візьме, зберігатиме і в міру можливості продаватиме, приміром, "Нафтогазу". Розглядаються різні схеми", - сказав міністр.

За його словами, є кілька трейдерів, готових працювати за відповідною схемою.

Як уточнив міністр, зокрема, IFC вивчає можливість надання під ці завдання $300 млн.

Міністр нагадав, що днями обговорював питання залучення кредитів на закупівлю і закачування газу в Україні з міжнародними фінансовими організаціями на загальну суму близько $1 млрд.

"У США ми провели низку зустрічей у цьому напрямку з офіційними представниками адміністрації і фінансовими інститутами IFC, OPIC і Світовим банком. Є розуміння деяких механізмів. Думаю, що найближчим часом рішення буде знайдено", - додав В. Демчишин.

У свою чергу, заступник глави правління НАК "Нафтогаз України" Сергій Коновець уточнив, що кредитотримачами можуть виступити компанії, які нині постачають газ "Нафтогазу України" з Європи, зокрема, газ Gaz de France, RWE та інші.

"Для нас це вигідно з точки зору того, що ми заробимо на зберіганні цього газу, ми не платитимемо відсотки за кредит. Крім того, в "Нафтогазу" в його сьогоднішньому стані існують дуже обмежені можливості залучати гроші, щоб здійснити закачування газу", - сказав він.

С. Коновець також повідомив, що переговори, які нині тривають, про надання "Нафтогазу України" $300 млн під держгарантії, передбачають отримання кредиту терміном на три роки. Кошти можуть бути надані у вересні-жовтні цього року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Росія обстрілом у четвер пошкодила критично важливі для ядерної безпеки підстанції – МАГАТЕ

Росія за годину випустила 10 дронів по цивільній інфраструктурі Сумщини

Понад 200 словенських компаній надали підтримку Україні з початку повномасштабного вторгнення РФ - глава МЗС

Ворог наніс удари по цивільній інфраструктурі Сумщини, є постраждалі

Норвегія передає Сумщині міст та медобладнання, а Словенія виділила кошти на забезпечення теплом - Сибіга

Пацієнти обурені діями держпідприємства та двох торгових компаній щодо завищення цін на ліки

Сибіга закликав партнерів до збільшення міжнародної підтримки Сумщини

Венс пояснив слова Трампа про можливе відновлення ядерних випробувань необхідністю підтримувати боєздатність арсеналу

Лубінець закликав працівників ТЦК та громадян діяти виключно в межах закону

У Запорізькому районі помер один із постраждалих внаслідок російської атаки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА