Інтерфакс-Україна
14:09 17.07.2015

Представники оргкомітету руху "За Україну в НАТО" закликають владу провести референдум про вступ до альянсу

3 хв читати
Представники оргкомітету руху "За Україну в НАТО" закликають владу провести референдум про вступ до альянсу

Члени організаційного комітету громадського руху "За Україну в НАТО" закликають українську владу якомога швидше провести всеукраїнський референдум щодо питання вступу до Північноатлантичного альянсу, який би показав ставлення українців до цього кроку і повідомив би про це західним партнерам України.

"Референдум ми точно проведемо, лише б влада не втручалася, не допомагала, так би мовити, зі знаком "мінус". І ще ми хочемо цим референдумом підштовхнути владу. Тому що зміни до закону, коли ми відмовилися від позаблокового статусу, написано "не з метою приєднання до НАТО", а "з метою досягнення критеріїв". А чому не з метою приєднання до НАТО? А тому що раптом проти Росія, може, там вдасться домовитися", - сказав на прес-конференції в п'ятницю в Києві колишній прем'єр-міністр України, екс-глава СБУ та екс-міністр оборони Євген Марчук.

Він переконаний, що якби такий референдум відбувся раніше, то він був серйозним поштовхом і підмогою для української влади на попередніх історичних етапах діяти більш рішуче і послідовно в реалізації курсу на євроатлантичну інтеграцію.

Перший президент України Леонід Кравчук наголосив, що Україна має набути членство в НАТО, щоб бути "кордоном для цивілізованої Європи". "Україні потрібно обов'язково бути членом НАТО, обов'язково дати їй зброю і сказати нашому ворогові, що ми захищатимемося усіма способами", - зазначив він.

"Якщо б ми не провели референдум у 1991 році, то незалежної України не було б. Якщо не проведемо референдум з питання вступу до НАТО – ІФ) найближчим часом, а Порошенко сказав, що він хоче це зробити у 2017 році, то тоді, можливо, вже і не буде кому йти на цей референдум", - вважає Л. Кравчук

Члени оргкомітету руху "За Україну в НАТО" звернулися з відкритим листом до президента України Петра Порошенка, прем'єр-міністра Арсенія Яценюка та голови Верховної Ради Володимира Гройсмана, в якому зазначають, що воля українського народу має бути раз і назавжди зафіксована на референдумі – "Україна – НАТО", що продемонструє незмінність євроатлантичного цивілізаційного вибору України.

Вони вважають, що Україна має моральне і юридичне право на членство в альянсі. "Запрошення України до членства в НАТО буде історично справедливою компенсацією за внесок нашої країни в ядерне роззброєння та зміцнення міжнародної безпеки, і ґрунтується на політиці "відкритих дверей", проголошеної в офіційних документах альянсу і рішеннях Бухарестського саміту НАТО 2008 року, в яких на високому рівні визначено, що одного дня Україна буде членом альянсу", - зазначається в листі.

Підписанти також звертають увагу, що українське суспільство сьогодні не відчуває політичної волі керівництва України до системної і цілеспрямованої підготовки для вступу в Північноатлантичний альянс. "Ми вже мали гіркий досвід, коли наші лідери та державні мужі західних країн змінювали під тиском Росії свої позиції щодо приєднання України до альянсу. А тому лише референдум з цього питання покаже волю українського народу, відповідно до якої має діяти українська влада і яку не можуть ігнорувати лідери держав-членів НАТО", - переконані представники руху.

Листа підписали також екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко, надзвичайний і повноважний посол України Володимир Василенко, народний депутат І-VI-го скликань Іван Заєць, дипломат і публіцист Юрій Щербак, відомий український поет і громадський діяч Дмитро Павличко.

Установче засідання руху "За Україну в НАТО" відбудеться 14 березня. У кожній області створені ініціативні групи, проведено засідання національного оргкомітету. 19 вересня в Києві відбудеться установчий з'їзд руху.

ОСТАННЄ

Лев XIV вважає місію Ватикану як посередника між Україною та РФ не надто реалістичною –ЗМІ

Військові експерти закликають до термінового впровадження проєкту Skyshield – ЗМІ

Сікорський: Росія намагалася перевірити НАТО, не розпочинаючи війни – ЗМІ

Сили оборони відбили з початку доби 173 ворожі атаки - Генштаб

Пасажиропотік через кордон впав ще на 12,4%

Поле бою очікує на революцію наземних роботизованих комплексів – командир 3-го корпусу Білецький

Зеленський: Найбільш ефективні санкції –це вогонь на російських нафтових заводах, терміналах, нафтобазах

Україна проти повернення РФ заморожених активів як плати за припинення вогню – Єрмак

Залізничне сполучення на дільниці Васильків-1-Боярка вже відновлено – МінРГТ

Росіяни продовжують атакувати на покровському напрямку, за добу зафіксовано 114 боєзіткнень – Генштаб ЗСУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА