Інтерфакс-Україна
09:01 26.07.2015

У Чернігові у 205-му окрузі відбуваються довибори в парламент

2 хв читати
У Чернігові у 205-му окрузі відбуваються довибори в парламент

У Чернігові в окрузі №205 відбуваються проміжні вибори народного депутата України.

Виборчі дільниці відчинилися о 8.00 ранку і закриються о 20.00 годин.

До складу 205-го округу входить 83 виборчі дільниці, зокрема 72-звичайні та 11 спеціальних, утворених в лікувальних закладах. До списків для голосування внесено 146,9 тис. виборців.

Центральна виборча комісія 28 травня призначила проміжні вибори народного депутата в окрузі №205 (Чернігів) на 26 липня у зв'язку з тим, що Верховна Рада достроково припинила повноваження обраного в цьому окрузі Валерія Кулича (фракція "Блок Петра Порошенка"), призначеного головою Чернігівської обласної державної адміністрації.

В окрузі спочатку було зареєстровано рекордну кількість кандидатів – 127, але потім 36 кандидатів знялися з балотування, і у виборчий бюлетень внесено прізвища 91 кандидата – 84 самовисуванців та семерох висунутих партіями. Через це виборчий бюлетень на цих виборах буде максимального розміру, який може бути виготовлений, - 1 м завдовжки.

Основна боротьба під час виборчої кампанії відбувалася між екс-заступником голови Дніпропетровської обласної держадміністрації Геннадієм Корбаном, якого вважають близьким до бізнесмена Ігоря Коломойського, а також пропрезидентським кандидатом Сергієм Березенком, який є керівником Державного управління справами.

Спостерігачі вже заявили, що під час виборчої кампанії обидва кандидати використовували прямий і непрямий підкуп виборців. Зокрема, штаб одного з кандидатів укладав "соціальні договори" з виборцями з виплатою 400 грн за голос, штаб іншого роздавав продовольчі пайки.

Також спостерігачі висловили занепокоєння з приводу можливого конфлікту із застосуванням зброї у день голосування, оскільки за даними міліції, в місто з'їхалися близько 1 тис. осіб, які можуть бути задіяні у такому конфлікті.

Право вести спостереження за виборами в день голосування отримали 4 українських громадських організації, які подали відповідні звернення в Центральну виборчу комісію. Водночас жодного міжнародного виборця на цих виборах не буде – до ЦВК не надходило і звернень з приводу реєстрації міжнародних офіційних спостерігачів.

Згідно із законом про вибори народних депутатів, вибори можуть визнати недійсними тільки на окремих виборчих дільницях. Не залежно від того, скільки може бути таких дільниць, вибори загалом в окрузі буде визнано такими, що відбулися, і переможцем буде визнано кандидата, який набрав найбільшу кількість голосів.

На проведення виборів буде витрачено близько 3,2 млн грн.

ЦВК зобов'язаний офіційно встановити результати виборів не пізніше ніж на 15-й день після дня голосування, тобто 11 серпня, однак розраховує зробити це значно раніше.

Дані про явку виборців і результати голосування в електронному вигляді відображатимуться на офіційному сайті ЦВК у міру введення даних про опрацювання протоколів дільничних комісій.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Окупанти атакують Дніпропетровщину дронами і артилерією, двоє постраждалих

РФ дроном вдарила по автобусу в Херсоні, дві жертви та 16 поранених - Прокудін

Франція, Британія та Німеччина віддані підтримці України - Макрон

Зеленський обговорив із президентом Фінляндії Стуббом "координацію позиції" щодо спільної роботи з США для припинення російської агресії

Зеленський обговорив із премʼєром Іспанії Санчесом необхідність врахування "спільної європейської позиції" на шляху до справедливого миру

Ворожий БпЛА поцілив у меблевий магазин у Харкові, є поранені - Терехов

Керівник ЦПД: Путін продовжує вдавати, що він може говорити про Україну без України

Зустріч представників США, України та Європи планується у суботу в Британії - ЗМІ

Політики та експерти переконані, що Трамп спробує змусити Україну піти на поступки РФ

Віткофф неправильно зрозумів заяви Путіна і прийняв їх за поступку - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА