"ДТЕК" скаржиться на відсутність системного вирішення проблеми вивезення з АТО необхідного Україні вугілля для ТЕС
"ДТЕК" констатує відсутність системного вирішення проблеми вивезення вугілля з неконтрольованої території України для потреб українських теплоелектростанцій (ТЕС).
"Уже понад рік у державі немає системного розв’язання проблеми вивезення необхідного Україні вугілля для ТЕС. Залізнична інфраструктура в зоні АТО сильно пошкоджена, не подолано проблеми дефіциту локомотивної тяги й порожніх вагонів", - йдеться в повідомленні енергохолдингу.
Із цих причин відвантаження вугілля від підприємств "ДТЕК Ровенькиантрацит" та "ДТЕК Свердловантрацит" - основних виробників вугілля дефіцитної антрацитової групи - на Придніпровську ТЕС та Криворізьку ТЕС становило з 1 липня 2015 року лише 32 вагони за можливого відвантаження від 38 до 114 вагонів на добу, а фактичне відвантаження вугілля від "ДТЕК Шахти Комсомолець Донбасу" - 50 вагонів на добу за можливого показника - 100-120 вагонів на добу.
З огляду на це "ДТЕК" рекомендує владі системно підійти до розв’язання проблеми вивезення вугілля з не підконтрольної Україні території: відновити залізничну інфраструктуру на лінії зіткнення з територією бойових дій, перенаправити додаткові магістральні локомотиви й порожні вагони з інших ділянок залізниць України на Донецьку залізницю.
"Постачання антрациту із зони АТО, як і раніше, обмежені. Імпортувати вугілля неможливо через високу ціну на паливо, яка не покривається в тарифі для ТЕС", - зазначено в прес-релізі.
Енергохолдинг також наголошує на необхідності відновлення пошкоджень магістральних електричних мереж НЕК "Укренерго" для можливості повноцінної роботи Луганської, Зуївської, Курахівської, Миронівської, Старобешівської та Вуглегірської ТЕС в об'єднаній енергосистемі України.
"ДТЕК" створено у 2005 році для управління енергетичними активами групи "СКМ" (Донецьк) Ріната Ахметова. "ДТЕК" управляє підприємствами групи, що становлять вертикально інтегрований ланцюжок із видобутку та збагачення вугілля, виробництва та реалізації електроенергії.
До складу "ДТЕК" входять десять ТЕС. Луганська, Придніпровська та Криворізька ТЕС використовують у своїй роботі дефіцитне антрацитове вугілля. Курахівська, Запорізька, Бурштинська, Добротвірська, Ладижинська та Зуївська ТЕС працюють на вугіллі газової групи. Миронівська ТЕС може працювати і на газовому, і на антрацитовому вугіллі.