Інтерфакс-Україна
11:51 02.08.2015

Через відсутність палива ДТЕК Придніпровську ТЕС вимушено зупинили

3 хв читати
Через відсутність палива ДТЕК Придніпровську ТЕС вимушено зупинили

На ДТЕК Придніпровської ТЕС через відсутність палива з 1 серпня зупинено останній енергоблок, що залишався в роботі.

"Відключення погоджено з диспетчером Дніпровської енергосистеми НЕК "Укренерго" – на ТЕС повністю вичерпаний запас вугілля. Відновлення роботи електростанції відбудеться після накопичення обсягу антрациту, необхідного для стабільної роботи ТЕС в осінньо-зимовий період", - йдеться в повідомленні прес-служби ДТЕК.

Як наголошується в повідомленні холдингу, ДТЕК робив все можливе протягом року, щоб підтримувати роботу Придніпровської ТЕС (працює на вугіллі марки "антрацит"). Компанія імпортувала близько 2 млн тонн вугілля, щоб не припинити роботу ТЕС, яка крім електроенергії виробляє і тепло. Про критичну ситуацію з вугіллям ДТЕК Придніпровської ТЕС неодноразово заявляла, починаючи з січня 2014 року.

"Поки що ми не можемо ні технічно, ні фінансово забезпечити постачання вугілля марки "А" в достатньому обсязі для Придніпровської ТЕС. Придніпровська ТЕС вимушено зупинена. Залізнична інфраструктура в зоні АТО сильно пошкоджена, не вирішено проблему дефіциту локомотивної тяги і порожніх вагонів. Купувати вугілля за кордоном враховуючи діючий тариф нижче собівартості і борг ДП "Енергоринок" перед теплоелектростанціями ДТЕК у розмірі 6,4 млрд гривень немає можливості", — зазначив директор із генерації електроенергії "ДТЕК Енерго" Дуйсен Мергалієв.

За його словами ТЕС не тільки джерело електроенергії, а й також тепла та гаряча води для жителів міст-супутників. І щоб взимку люди не залишилися без опалення та гарячого водопостачання, станція має накопичити вугілля.

У ДТЕК помітили, що Придніпровська ТЕС змушена не працювати, щоб накопичити хоча б мінімальні запаси вугілля до початку опалювального сезону 2015-2016.

У холдингу вважають, що накопичення вугілля залежать від кількох умов.

По-перше, можливостей доставки вугілля марки "антрацит" із зони АТО. Вже більше року в державі відсутнє системне вирішення проблеми вивезення необхідного Україні вугілля для антрацитових ТЕС. Відвантаження вугілля з підприємств ДТЕК "Ровенькиантрацит" і ДТЕК "Свердловантрацит" – основних виробників вугілля дефіцитної антрацитної групи – на ТЕС ДТЕК із 1 липня до 27 липня 2015 р. становило лише 32 вагони за можливого відвантаження від 38 до 114 вагонів на добу, фактично відвантаження вугілля ДТЕК Шахти Комсомолець Донбасу – 50 вагонів на добу за можливого показника – 100-120 вагонів на добу.

По-друге, погашення наявного боргу перед Придніпровською ТЕС за відпущену електроенергію у розмірі 232 млн грн. Крім того, за тепло і гарячу воду Дніпропетровське міське комунальне підприємство "Коменергосервіс" має погасити накопичений протягом 2013 року борг у розмірі 203 млн грн.

Третьою необхідною умовою є затвердження економічно обґрунтованого тарифу на виробництво електроенергії для ТЕС – не нижче за собівартість. Нинішній тариф на виробництво електроенергії для Придніпровської ТЕС тільки на 60% покриває витрати, тому збитки для ТЕС за перше півріччя 2015 року становили 504,5 млн грн.

Як повідомлялося, ДТЕК – холдинг, що здійснює управління трьома операційними компаніями з активами у вуглевидобутку, тепловій енергетиці та дистрибуції, а також у альтернативній енергетиці та у видобутку газу. Входить до складу фінансово-промислової групи "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ), акціонером якої є Рінат Ахметов. Генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко працює 127 тис. осіб.

До портфеля активів у вуглевидобутку, тепловій енергетиці та дистрибуції входять 10 ТЕС і 2 ТЕЦ загальною встановленою потужністю 18,6 ГВт; 5 підприємств із дистрибуції електроенергії, які обслуговують 5,2 млн клієнтів – фізичних та юридичних осіб; 31 шахта і 13 вуглезбагачувальних фабрик. Сегмент альтернативної енергетики становить 1 ВЕС встановленою потужністю 200 МВт. Видобуток газу здійснюється на двох родовищах із доведеними запасами в 20 млрд куб. м.

Відпуск електроенергії генеруючими підприємствами ДТЕК у 2014 році становив 47,8 млрд кВт∙год., з яких 651 млн кВт∙год забезпечила ВЕС, передання електроенергії мережами – 53,8 млрд кВт∙год, видобуток вугілля – 37,1 млн тонн, видобуток природного газу – 752 млн куб. м.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА