Порошенко підписав закон про безпеку дорожнього руху

Президент України Петро Порошенко на прохання начальника поліції Олександра Фацевича підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху", який передбачає деякі нові повноваження для виконання патрульною поліцією завдань у сфері забезпечення безпеки руху.
Як повідомляє прес-служба глави держави, до Адміністрації президента на ім'я П.Порошенка надійшов лист від начальника департаменту патрульної служби МВС України О.Фацевича з проханням розглянути можливість невідкладного підписання цього законопроекту.
У листі йшлося про те, що "створення патрульної поліції стало помітною реформою в суспільстві, а зростання на понад 60% кількості звернень громадян до патрульної поліції свідчить про неабиякій рівень довіри суспільства". При цьому наголошувалося на необхідності отримання департаментом патрульної служби додаткових повноважень для більш ефективного функціонування патрульної поліції, особливо в частині забезпечення безпеки руху.
Ухвалений парламентом закон передбачає, що адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері гарантування безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі за допомогою технічних засобів фото- та відеозйомки, несуть юридичних і фізичних осіб, за якими зареєстрований транспортний засіб.
Якщо транспортний засіб зареєстрований за межами України і не підлягає державній реєстрації в Україні, то адмінвідповідальність несе особа, яка ввезла цей транспортний засіб в Україну.
Закон скасовує так звану вилку штрафів за порушення правил дорожнього руху, залишаючи при цьому мінімальну раніше встановлену суму штрафів.
За адміністративні правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху штраф може стягуватися на місці здійснення правопорушення виключно за допомогою безготівкових платіжних пристроїв.
Крім того, встановлюються штрафні бали - 150 балів на рік для одного водія, які зніматимуть у разі порушень ПДР, зафіксованих в автоматичному режимі.
В АП наголосили, що такі системи позитивно зарекомендували себе у багатьох країнах світу, зокрема в Німеччині, Швеції, Великій Британії, Італії, Швейцарії, Австрії, Нідерландах, Франції.