Інтерфакс-Україна
17:43 19.08.2015

Власники агрокомплексу "Калита" намагалися збути потенційно заражене АЧС поголів'я, не повідомивши про спалах інфекцію - Держветфітослужба

2 хв читати
Власники агрокомплексу "Калита" намагалися збути потенційно заражене АЧС поголів'я, не повідомивши про спалах інфекцію - Держветфітослужба

Власники агропромислового комплексу "Калита" (Київська обл.) після спалаху АЧС на комбінаті намагалися збути поголів'я, заявив заступник голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби (Держветфітослужба) Олександр Вержиховський в ефірі "Радіо Ера ФМ" у середу.

"Я знаю, що це не дуже подобається власникам (ПАТ "Калита" - ІФ), але, на превеликий жаль, ми не від власника отримали інформацію, що там є проблема... Побачивши проблему, вони хотіли, вони намагалися якимось чином збути поголів'я, вони хотіли мати і економіку в плюсі і т. д... Я не хотів би виступати суддею, я просто як фахівець коментую те, що ми маємо", - сказав він.

Чиновник повідомив, що потенційно заражена продукція з агрокомплексу "Калита" була розвезена до шести областей. Діагноз АЧС був підтверджений лише на забійному підприємстві ПП "Лукулл" у Полтавській області. Ще в п'яти областях діагноз не підтвердився.

За словами О. Вержиховського, неінформування власниками свинарських господарств про виникнення проблемних ситуацій дуже ускладнює процес боротьби з АЧС.

Як повідомлялося, спалах АЧС зафіксовано на агрокомбінаті "Калита" з поголів'ям приблизно в 60 тис. голів 28 липня. Комбінат оцінює свої збитки в суму близько 200 млн грн. Це перший спалах на промисловому виробництві. Щодо ситуації на "Калиті" триває кримінальне розслідування за ст. 251 "Порушення ветеринарних правил".

В Україні з 2012 року зареєстровано 35 випадків АЧС у Запорізькій, Луганській, Чернігівській, Сумській, Київській, Житомирській та Рівненській областях.

На початку 2015 року ЄБРР і FAO повідомили про намір виділити $450 тис. на фінансування консультацій з питань запобігання поширенню АЧС для виробників свинини у Київській та Полтавській областях.

Африканська чума свиней - контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Воно передається під час прямого контакту хворих та здорових тварин через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин).

Вакцини від АЧС немає.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Німеччина сподівається досягти угоди щодо купівлі систем Patriot для України, у понеділок Пісторіус відвідає Вашингтон - Фройдінг

Президентка Єврокомісії: 30% тариф США зашкодить бізнесу та споживачам по обидва боки Атлантики

У Херсоні загинула 87-річна жінка внаслідок ворожої атаки

США запровадять 30% тариф на імпорт товарів з ЄС і Мексики з 1 серпня

Наступне засідання у форматі "Рамштайн" відбудеться протягом наступних 10 днів - генерал Фройдінг

Цивільного поранено внаслідок атаки дрона в Херсоні — ОВА

Українські військові знищили російський екіпаж, відповідальний за вбивство однорічної дитини на Херсонщині – Генштаб ЗСУ

Словаччина може перестати блокувати наступний пакет санкцій ЄС проти Росії – ЗМІ

Сили оборони стримують російський наступ, з початку доби сталося 120 бойових зіткнень – Генштаб ЗСУ

Росіяни вдарили по Дніпропетровщині, загинули двоє людей – ДСНС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА