Інтерфакс-Україна
17:43 19.08.2015

Власники агрокомплексу "Калита" намагалися збути потенційно заражене АЧС поголів'я, не повідомивши про спалах інфекцію - Держветфітослужба

2 хв читати
Власники агрокомплексу "Калита" намагалися збути потенційно заражене АЧС поголів'я, не повідомивши про спалах інфекцію - Держветфітослужба

Власники агропромислового комплексу "Калита" (Київська обл.) після спалаху АЧС на комбінаті намагалися збути поголів'я, заявив заступник голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби (Держветфітослужба) Олександр Вержиховський в ефірі "Радіо Ера ФМ" у середу.

"Я знаю, що це не дуже подобається власникам (ПАТ "Калита" - ІФ), але, на превеликий жаль, ми не від власника отримали інформацію, що там є проблема... Побачивши проблему, вони хотіли, вони намагалися якимось чином збути поголів'я, вони хотіли мати і економіку в плюсі і т. д... Я не хотів би виступати суддею, я просто як фахівець коментую те, що ми маємо", - сказав він.

Чиновник повідомив, що потенційно заражена продукція з агрокомплексу "Калита" була розвезена до шести областей. Діагноз АЧС був підтверджений лише на забійному підприємстві ПП "Лукулл" у Полтавській області. Ще в п'яти областях діагноз не підтвердився.

За словами О. Вержиховського, неінформування власниками свинарських господарств про виникнення проблемних ситуацій дуже ускладнює процес боротьби з АЧС.

Як повідомлялося, спалах АЧС зафіксовано на агрокомбінаті "Калита" з поголів'ям приблизно в 60 тис. голів 28 липня. Комбінат оцінює свої збитки в суму близько 200 млн грн. Це перший спалах на промисловому виробництві. Щодо ситуації на "Калиті" триває кримінальне розслідування за ст. 251 "Порушення ветеринарних правил".

В Україні з 2012 року зареєстровано 35 випадків АЧС у Запорізькій, Луганській, Чернігівській, Сумській, Київській, Житомирській та Рівненській областях.

На початку 2015 року ЄБРР і FAO повідомили про намір виділити $450 тис. на фінансування консультацій з питань запобігання поширенню АЧС для виробників свинини у Київській та Полтавській областях.

Африканська чума свиней - контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Воно передається під час прямого контакту хворих та здорових тварин через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин).

Вакцини від АЧС немає.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Батьки дітей, які навчаються онлайн, тепер мають право працювати дистанційно

"Мінеральна" угода між США та Україною під загрозою зриву через нові вимоги Вашингтона – ЗМІ

Вашингтон розширив санкції проти іранської нафтохімічної промисловості

Через ворожий обстріл села на Харківщині загинув мирний житель - прокуратура

Останній дзвоник у школах Києва прозвучить 30 травня - КМДА

Точицький про виступ російської співачки на фоні зруйнованого міста: це і є суть російської культури

Зеленський, можливо, відвідає Прагу 4 травня - ЗМІ

Разом Україна і Молдова сильніші на переговорному шляху про вступ в ЄС - Стефанішина

Триста засуджених колаборантів очікують виїзду до РФ у межах можливого обміну на українців – проєкт "Хочу к своим"

Рада дозволила комунальним підприємствам використовувати громадський транспорт, отриманий як гумдопомога

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА