Інтерфакс-Україна
13:55 02.09.2015

Активи "Укрзалізниці" без Криму та зони АТО оцінено у 245 млрд грн - міністр

2 хв читати
Активи "Укрзалізниці" без Криму та зони АТО оцінено у 245 млрд грн - міністр

Активи Державної адміністрації залізничного транспорту України ("Укрзалізниця") у рамках підготовки до корпоратизації оцінено у 245 млрд грн без урахування анексованого Криму та зони проведення АТО.

Про це повідомив міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський на засіданні Кабінету Міністрів України в середу.

"Один із міфів - про те, що активи "Укрзалізниці" недооцінять. За підсумками незалежної оцінки, яку провела компанія Deloitte, оцінка "Укрзалізниці" на сьогодні дорівнює приблизно 245 млрд грн за ринковою вартістю. Якщо взяти відновну вартість, то це буде 1,2 трлн грн. Але враховуючи те, що інфраструктура зношена, із 1,2 трлн грн ми спустилися до 245 млрд грн. Цю оцінку підтвердили працівники Фонду держмайна", - зазначив прем'єр.

За його словами, майно, що не увійшло до оцінки, буде оцінено після звільнення територій проведення АТО і повернення Криму.

Як повідомлялося, підписаний 15 березня 2012 року главою держави закон "Про особливості створення державного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування" створив необхідну законодавчу основу для реформування залізниць.

ПАТ "Українська залізниця", 100% акцій якого закріплюються в держвласності, буде створено на базі "Укрзалізниці", а також понад 50 підприємств і установ залізничного транспорту загального користування, які реорганізовуються шляхом злиття.

До переліку підприємств, на базі яких утворюється ПАТ, увійшли шість залізниць, вагоноремонтні заводи, залізничні держпідприємства, проектно-дослідницькі інститути залізничного транспорту, низка проектно-конструкторсько-технологічних бюро.

Статутний капітал створюваного АТ формується шляхом внесення в нього майна "Укрзалізниці", вищезгаданих підприємств, а також 100% акцій, що належать державі в статутному капіталі семи заводів, - Дніпропетровського тепловозоремонтного, Запорізького електровозоремонтного, Львівського локомотиворемонтного, Київського електровагоноремонтного ім. Січневого повстання 1918 року, Київського електротехнічного заводу "Транссигнал", Коростенського заводу залізобетонних шпал і Гніванського заводу спецзалізобетону.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Генштабі ЗС України підтвердили удар по заводу з виробництва ударних БпЛА в російському Татарстані

У Марганці 54 постраждалих від удара дрона по автобусу, 31 у лікарні

Внаслідок удару ворожого БпЛА по Чугуєву постраждав мирний перехожий – прокуратура

Південна Корея передала партію інженерної техніки для ДСНС України

Трамп: Заяви про юридичне невизнання Україною окупації Криму шкодять мирним переговорам з РФ

Кондратюк про акт вандалізму на могилі воїнів УПА в Польщі: Вигоду з цього отримає лише росія

Зеленський буде у ПАР в четвер разом з Свириденко, президентський борт вже над Африкою

Україна ініціює спецзасідання ОБСЄ через масовані атаки РФ на українських цивільних

Міноборони допустило до використання безпілотний FPV-авіакомплекс "Генерал Черешня"

У селі Пужники на Тернопільщині 24 квітня розпочнуться ексгумаційні роботи за участі експертів України та Польщі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА