Інтерфакс-Україна
17:26 02.09.2015

МЕРТ назвав боротьбу з інтернет-піратством і патентним "тролінгом" головними завданнями захисту інтелектуальної власності

2 хв читати
МЕРТ назвав боротьбу з інтернет-піратством і патентним "тролінгом" головними завданнями захисту інтелектуальної власності

Міністерство економічного розвитку і торгівлі вважає боротьбу з інтернет-піратством, патентним "тролінгом", а також врегулювання питання колективного управління авторськими правами та спірних моментів права на програмне забезпечення головними завданнями захисту інтелектуальної власності в Україні, повідомила перший заступник глави міністерства Юлія Ковалів на брифінгу в середу.

За її словами, наразі міністерство готує низку законопроектів, покликаних вирішити ці та інші проблемні питання і найближчим часом вони будуть передані на розгляд Верховної Ради. За її словами посилення захисту інтелектуальної власності надасть можливість залучати більше інвестицій до країни і сприятиме розвитку ІТ галузі в Україні.

"У 2016 рік сподіваємося увійти країною, що не матиме репутації країни, яка не захищає авторів", - зазначила Ю. Ковалів.

Як уточнила директор департаменту розвитку інновацій та інтелектуальної власності міністерства Олена Мініч, законопроект про врегулювання проблеми патентного "тролінгу" відповідає нормам ЄС і передбачатиме можливість подання апеляції у разі реєстрації патента на назву. За даними представників міністерства раніше виникали випадки, коли кілька осіб реєстрував патенти на слова "вішак" або "піпетка" та інші, а потім вимагали виплат "роялті" за використання цих слів у комерційних цілях.

Як зазначила О. Мініч проект закону про боротьбу з інтернет-піратством передбачатиме можливість досудового врегулювання питання авторських прав, зокрема, можливість для правовласників подати заявку і вилучити піратський продукт з інформаційних ресурсів.

Крім того, за словами О. Мініч, ухвалення законопроекту про колективне управління авторськими правами надасть змогу збільшити авторські збори. В Україні розмір цих зборів становить 60 млн грн, а в сусідній Угорщині ця сума становить EUR 60 млн.

Виконавчий директор Європейської бізнес асоціації (ЄБА) Ганна Дерев'янко додала, що асоціація запропонувала свої зміни до проекту закону про реєстрації майнових прав на ПЗ. За її словами, зараз права на програмне забезпечення належать компанії і співробітнику, що його виготовив, у пропорції 50 на 50. Асоціація вважає, що майнові права мають бути закріплені лише за компанією, щоб уникнути конфліктів при звільненні співробітника.

Як повідомлялося, в серпні уряд доручив МЕРТ у місячний термін підготувати законопроекти щодо захисту інтелектуальної власності в Україні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Єврокомісія хоче прискорити процес відмови у притулку в ЄС вихідцям із "безпечних країн"

Бельгія надасть Україні 150 млн євро технічної допомоги в межах проєкту BE-Relieve Ukraine

Президент Фінляндії обговорив із Зеленським ситуацію на фронті

Мінрозвитку підготувало зміни до правил перевезення домашніх тварин

Поліцейські повідомили про підозру підліткам, причетним до вбивства жителя Прикарпаття

Омбудсман України звернувся до ООН та МКЧХ у зв'язку з черговим розстрілом полоненого

Чеська гуманітарна організація "Людина в біді" допомагатиме з відновленням бізнесу на Херсонщині

Зеленський підписав євроінтеграційний закон про хміль та хмелепродукти

ГУР отримало вертоліт Sikorsky S-76A для здійснення медичної евакуації

Антикорупційні органи повідомили про нову підозру ексзаступнику керівника Офісу президента Смирнову

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА