Інтерфакс-Україна
16:16 07.09.2015

Адвокати і правозахисники просять ВР швидше ухвалити законопроект, що надає засудженим право на перегляд вироку

2 хв читати
Адвокати і правозахисники просять ВР швидше ухвалити законопроект, що надає засудженим право на перегляд вироку

Адвокати і правозахисники закликають Верховну Раду якнайшвидше розглянути й ухвалити законопроект, що дає можливість засудженим для перегляду вироку.

На прес-конференції в понеділок в агентстві "Інтерфакс-Україна" експерт Харківської правозахисної групи Андрій Діденко нагадав, що правозахисники працюють з десятками справ людей, які засуджені на довічне ув’язнення за сумнівними вироками й не мають права на перегляд справи. Зокрема, як приклад він назвав справу засудженого на довічне ув'язнення Олександра Рафальського.

Адвокат Віктор Колбанцев розповів, що минулого року Генпрокуратура України почала досудове розслідування у зв'язку з фактами побиття і тортур О.Рафальського міліціонерами для того, щоб той зізнався у скоєнні злочину. Проте, за словами адвоката, цього року справа була передана до прокуратури Києва. Ніяких переміщень у розслідуванні, як зазначає адвокат, поки що немає.

Адвокат, старший науковий співробітник Інституту держави і права ім. Корецького Микола Сірий зазначив, що у цій справі немає необхідних дій, і це свідчить про систему проблеми на рівні організації роботи. Юрист переконаний, що якщо є докази відсутності скоєння людиною злочину, то це має бути підставою для перегляду справи.

У свою чергу присутня на прес-конференції народний депутат Ганна Гопко заявила, що зареєстрований у Верховній Раді законопроект №2033 передбачає надання права незаконно засудженим на перегляд його справи.

"Важливо, зокрема, і цей законопроект вмонтувати в загальну кампанію (з реформування правоохоронної і судової системи - ІФ). Цей законопроект, як ратифікація Римського статуту, має стати складовою реальних результатів, а не просто розмов про те, що щось робиться", - сказала депутат.

Вона попросила юристів, присутніх на прес-конференції, підготувати звернення на ім'я спікера Верховної Ради, керівників фракцій парламенту, щоб цей законопроект входив до порядку денного і було забезпечено необхідну кількість голосів на його підтримку. "Якщо будуть 226 голосів за цей законопроект, то, я думаю, це буде реальний доказ того, що той, хто прийшов до парламенту, готовий відстоювати права людей", - додала вона.

За словами Г.Гопко, для ухвалення цього законопроекту має бути встановлений чіткий дедлайн - три місяці. "Це один з інструментів, який дасть змогу незаконно засудженим відновити своє право. Я не бачу зараз істотних перешкод, щоб цей закон не було ухвалено", - підсумувала вона.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мелоні очікує, що Росія погодиться на 30-денне припинення вогню

Макрон: Європа готова запровадити проти Росії санкції в найближчі кілька днів

У першому півфіналі "Євробачення-2025" визначено 10 фіналістів, Україна пройшла у наступний етап

Польські перевізники припинили блокування пункту пропуску "Дорогуськ" на кордоні з Україною – ДПСУ

Зеленська обговорила з директором з питань освіти ОЕСР результати дослідження "Індексу майбутнього"

Ziferblat зі сцени першого півфіналу "Євробачення-2025" подякували Європі за підтримку України

Україна і США підписали додаткові угоди до угоди щодо корисних копалин - Мінекономіки

З початку доби Сили оборони відбили 125 ворожих атак - Генштаб

Україна готова до будь-якого формату переговорів, якщо це допоможе досягти справедливого миру – Єрмак

Блокада українсько-польського кордону польськими перевізниками має бути припинена за рішенням апеляційного суду - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА