Інтерфакс-Україна
18:03 07.09.2015

Дефляція в Україні в серпні-2015 становила 0,8% і сповільнила інфляцію в річному вимірі до 52,8% - Держстат

2 хв читати
Дефляція в Україні в серпні-2015 становила 0,8% і сповільнила інфляцію в річному вимірі до 52,8% - Держстат

Державна служба статистики в серпні 2015 року знову зафіксувала в Україні дефляцію, що становила 0,8%, тоді як місяцем раніше вона становила 1%, а у червні - 0,4%.

Згідно з даними статвідомства, в річному вимірі – по відношенню до аналогічного місяця минулого року – інфляція сповільнилася до 52,8% з 55,3% за підсумками липня, 58,4% - за підсумками травня і 60,9% - за підсумками квітня.

Загалом за вісім місяців 2015 року споживчі ціни в Україні зросли на 38,2%.

Державний бюджет України на 2015 рік побудований на оптимістичному сценарії розвитку ситуації, що передбачає падіння ВВП на 5,5% за інфляції 26,7%.

Водночас МВФ і уряд при першому перегляді програми розширеного фінансування EFF погіршили прогноз падіння ВВП країни в поточному році до 9%, інфляції – до 45,8%, а Нацбанк прогнозує спад ВВП 9,5% за інфляції 48%.

Вони також вказали, що Держстат переоцінив ефект збільшення тарифів на газ у квітні на 4 процентних пункти (Держстат оцінив інфляцію у квітні в 14%) і переглянув відповідним чином методологію обчислення інфляції згідно з рекомендаціями технічної місії МВФ. Цей перегляд позначиться при розрахунку індексу споживчих цін у жовтні-листопаді, коли повернеться двоставочна структура тарифу на газ.

Як повідомлялося, за 2014 рік споживчі ціни в Україні зросли на 24,9%, роком раніше - на 0,5%.

Статистичне відомство уточнює, що на споживчому ринку у серпні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 1,7%. Найбільше (на 17,2% та 16,2%) подешевшали фрукти та овочі.

Крім того, на 2,5% знизилися ціни на рис, на 0,5-0,3% - макаронні вироби, продукти переробки зернових, рибу та продукти з риби, хліб. Водночас на 3,6-1% подорожчали сало, м'ясо та м'ясопродукти, яйця, цукор, молоко і молочні продукти, безалкогольні напої.

Ціни на алкогольні напої і тютюнові вироби підвищилися на 1,1%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,2% відбулося головним чином за рахунок підвищення цін на оренду житла (на 1,2%) і квартплати (на 0,6%).

Ціни у сфері охорони здоров'я підвищились на 0,4%, що, в першу чергу, викликано зростанням цін на послуги лікарень і на амбулаторні послуги на 1,1% і 0,9% відповідно.

Зниження цін на транспорт загалом на 0,3% пов'язане із здешевленням палива та мастил на 1,1%. Водночас на 0,3% подорожчали автомобілі та транспортні послуги.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Петиція до Кабміну про підвищення зарплати військовим до 42 тис. грн набрала 25 тис. голосів

Через атаку безпілотником на Чернігівщині зазнали поранень дві жінки, одна з них у важкому стані

Глава МВС: Плануємо збільшити команду універсальних рятувальників

Викрито масштабні зловживання під час закупівлі балістичних окулярів для Міноборони

Сирський відзначив результативну роботу в операційній зоні ОТУ "Донецьк"

Протягом місяця Міносвіти має усунути порушення в порядку та умовах фінансування шкіл - голова комітету Ради

Трамп про війну України та РФ: Неможливо виграти війну, не атакуючи країну-загарбника, цікаві часи попереду

KNDS буде створювати на території України СП з ремонту військової техніки

Німеччина запропонувала проведення українсько-німецького року культури у 2027 або 2028 р.

Рада має намір призначити виплати на лікування військовим, звільненим з полону

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА