11:16 19.09.2015

Із 2016 року все майно, яке чиновник використовує навіть побічно, має бути задеклароване - Яценюк

2 хв читати
Із 2016 року все майно, яке чиновник використовує навіть побічно, має бути задеклароване - Яценюк

Ухвалено нове законодавство про декларування доходів та видатків державних чиновників, тому декларації, які заповнювали держслужбовці вищих категорій минулого року, і ті, які вони заповнюватимуть наступного року - це "два різні документи", заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

"Будь-яке майно, яке прямо або побічно використовується державним чиновником, має бути задеклароване. Також необхідно розкрити всі зв'язки, прямі або непрямі, щодо володіння майном", - пояснив він на засіданні Національної ради реформ в п'ятницю, 18 вересня, повідомляє прес-служба уряду .

"Квартири, машини, активи підприємств можуть бути зареєстровані не на державного чиновника, а на людей, які не мають до нього причетності. Але якщо буде доведено зв'язок, і це майно не буде задекларовано - це кримінальний злочин. І за це треба нести кримінальну відповідальність" , - наголосив прем'єр.

Глава уряду нагадав, що було створено Національне антикорупційне бюро: "Перші детективи розпочнуть виконання своїх обов'язків".

Також було створено основи для роботи Національного антикорупційного агентства, зазначив глава уряду і висловив сподівання, що агентство незабаром розпочне свою роботу. Він нагадав, що агентство має превентивний механізм, "а Національне антикорупційне бюро - це вже той спеціальний правоохоронний орган, який притягує до кримінальної відповідальності і розслідує кримінальні справи".

А.Яценюк також наголосив на необхідності уточнити підслідність різного роду органів у кримінальному та кримінально-процесуальному законодавстві: "Йдеться про підслідність, яка перетинається між Національним антикорупційним бюро, Генеральною прокуратурою, Службою безпеки України та новою Національною поліцією, що фактично також дає можливість для зволікання в боротьбі з корупцією".

Відповідний законопроект, який є частиною плану з лібералізації візового режиму з ЄС, має бути ухвалено.

Нагальним А.Яценюк назвав проведення судової реформи: "Без судової реформи у нас нічого не вийде: "У країні щороку випускають 12 тис. юристів. А загальна кількість суддів - 9 тис. І тому шлях, яким треба було б іти, і президент вніс відповідний законопроект, - це кардинальна заміна всієї судової системи. І що швидше ми це зробимо, то більше у нас шансів на те, що судочинство буде справедливим".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА