Інтерфакс-Україна
19:40 22.09.2015

Інструктори Всеукраїнської ради реанімації хотіли б передати свій досвід із надання меддопомоги на полі бою українським військовим і правоохоронцям

3 хв читати

Інструктори Всеукраїнської ради реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги, які посіли третє місце на перших міжнародних змаганнях із надання допомоги в умовах ведення бойових дій Tactical Combat Casualty Care (TCCC), хотіли б передати свій досвід і знання з надання медичної допомоги на полі бою Міністерству оборони та правоохоронним органам України.

"Цю інформацію Всеукраїнська рада реанімації, яка є провайдером ТССС в Україні, може передати до підрозділів Міністерства оборони, інших правоохоронних органів. Тут лише стоїть питання комунікації і того, наскільки ця інформація потрібна і корисна нам. Я думаю, ви стикалися з тим, що далеко не все те, що добре працює, адекватно сприймається нашими чиновниками, зокрема Міноборони", - сказав на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" інструктор Всеукраїнської ради реанімації Олександр Мілюков у вівторок.

Він розповів, що TCCC - це рекомендації, які випущені Міністерством оборони США для американської армії та підрозділів, що працюють спільно з нею, з надання першої допомоги постраждалим у бою, про те, кому надавати допомогу, як і в який період, залежно від інтенсивності зіткнення з противником, надавати допомогу.

О.Мілюков зазначив, що є три фази надання допомоги на полі бою. Перша - надання допомоги під вогнем, за наявності вогневого контакту з противником, коли найкращий засіб надання допомоги - це вогонь у відповідь на подавлення. Під час цієї фази можна надавати допомогу лише за масивної кровотечі, також рекомендується надавати допомогу постраждалим, що перебувають у транспорті, що горить, або будівлях, що горять.

Друга фаза - це "допомога в тактичному просторі", коли можна оглянути постраждалого і здійснити ті заходи, які сприяють відновленню людини, стабілізації її стану залежно від отриманих травм і підготовці до евакуації.

Третя фаза - це допомога під час тактичної евакуації, коли додаються засоби, які є на транспортному засобі, наприклад, технічні засоби для підтримки життя, додаткові робочі руки у вигляді медиків, які працюють на вертольотах евакуації.

О.Мілюков зазначив, що навички, які інструктори Всеукраїнської ради реанімації застосовували під час змагань, насамперед спрямовані на те, щоб рятувати людей. Причому щоб людей рятували не лише медики, спеціально навчені для цього та які перебувають у складі підрозділів, а й, зокрема, рядові військовослужбовці та працівники правоохоронних органів.

"Статистика свідчить, що якщо першу допомогу надаватиме людина, яка перебуває безпосередньо поряд із пораненим, то це значно підвищує шанси вижити", - наголосив він.

Перші міжнародні змагання з надання допомоги пораненим в умовах ведення бойових дій (Tactical Combat Casualty Care, ТССС) відбувалися в місті Логроньйо (Іспанія) 16-18 вересня. Україну представляла команда інструкторів цієї організації у складі Дениса Суркова, Іллі Власюка, Олександра Мілюкова та Володимира Звеняцького. У змаганнях взяли участь 16 команд: шість команд з Іспанії, три - із США, по одній команді з України, Швеції, Голландії, Франції, Йорданії, Португалії та Марокко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

БЕБ оголосило в розшук акціонерів Укрбудіневстбанку

МВС створило спеціальний портал для координації осіб, зниклих безвісти за особливих обставин

Глава МВС: ключове в реформі правоохоронної системи – створення чіткої архітектури, без дублювання функцій

Азербайджан почав розслідування вбивства своїх громадян російськими силовиками

Начальник Київської МВА ініціював облаштування модульних укриттів у місті

У червні Харків пережив найбільшу кількість повітряних атак з початку повномасштабного вторгнення –мер

Зеленський підписав документи для ратифікації Угоди про створення Спецтрибуналу щодо злочину агресії РФ проти України

Для українців стали доступні послуги цифрового нотаріату в 40 посольствах і консульствах України – Сибіга

Закон №4487-ІХ про скасування декретів 90-х про створення держоб'єднань у ПЕК підвищить прозорість управління у галузі – Рада

Уряд Швеції вивільняє майже 1,7 млрд крон для збільшення допомоги Україні та гуманітарних зусиль

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА