Інтерфакс-Україна
14:28 25.09.2015

Перешкоджання "ДНР"/"ЛНР" постачанню гуманітарних вантажів порушує Мінські положення - посол США в Україні

1 хв читати
Перешкоджання "ДНР"/"ЛНР" постачанню гуманітарних вантажів порушує Мінські положення - посол США в Україні

Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт засудив перешкоджання представниками так званих ДНР і ЛНР направленню гуманітарних вантажів від світових організацій на непідконтрольні території Донецької та Луганської областей.

"Сьогоднішній наказ так званої влади ЛНР про недопуск ООН і гуманітарних організацій – грубе, цинічне, явне порушення Мінських домовленостей", - написав Дж.Пайєтт на своїй сторінці у Twitter у п'ятницю.

Він зазначив, що, не допустивши вантажі від гуманітарних організацій на території, контрольовані "ДНР" і "ЛНР", так звана влада відмовила близько 3 млн людей у доступі до їжі, ліків, теплого одягу напередодні зимового періоду.

"Нині 16 тис. тонн життєво необхідної гуманітарної допомоги не пускають до тих, хто її потребує", - написав Дж.Пайєтт. Він додав: "Відмова в доступі до гуманітарної допомоги – порушення міжнародного гуманітарного права. Мінські угоди зобов’язують всі сторони забезпечити безперешкодний доступ".

Посол США в Україні наголосив, що представники "органів" "ДНР"/"ЛНР" мають надати повний і безперешкодний доступ для гуманітарних вантажів на підконтрольні їм території Донецької та Луганської областей.

Раніше Державна прикордонна служба України повідомила, що в четвер представники незаконних збройних формувань не пустили в Донецьк вісім вантажівок із гуманітарною допомогою від Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сили оборони відбили з початку доби 129 ворожих атак - Генштаб

Беца пояснила ситуацію в Україні під час дебатів високого рівня Генасамблеї ООН - МЗС

Кількість постраждалих внаслідок удару ворожих БпЛА в Харківській області зросла до трьох – Синєгубов

Троє цивільних загинули і двоє отримали поранення внаслідок атаки російських ударних дронів у Харківській області – ОВА

Гуманітарний координатор ООН в Україні засудив удар росіян по гуманітарній місії Данської ради у Чернігівській області

Фіцо має намір говорити з Зеленським під час зустрічі в Ужгороді про енергетичну інфраструктуру

Італія та Польща не мають наміру відправляти війська в Україну після закінчення війни

Мінкультури і ALIPH Foundation підписали Меморандум про створення Фонду культурної спадщини України

Встановлення термінів військової служби є одним з напрямів розв'язання проблеми СЗЧ - нардеп

Магомедов: НКЦПФР розглядає продаж 7% акцій прибуткових держкомпаній для формування фрі-флоту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА