Інтерфакс-Україна
21:26 27.09.2015

Кожен день війни на Донбасі коштує Україні $5 млн – Порошенко

2 хв читати
Кожен день війни на Донбасі коштує Україні $5 млн – Порошенко

Україна втрачає через збройний конфлікт на сході щодня $5 млн, які могли б бути спрямовані на внутрішні інвестиції, заявляє президент України Петро Порошенко.

"Кожен день війни на Донбасі коштує нам приблизно 5 млн американських доларів, які ми могли б інвестувати в сталий розвиток", - заявив П.Порошенко на саміті ООН зі сталого розвитку в Нью-Йорку в неділю.

При цьому глава української держави зазначив, що "війна і тероризм протистоять і заважають розвитку миру в усьому світі". "Не буде ніякого сталого розвитку без миру і свободи. І Україна зі свого досвіду покаже, що свобода і мир – це головні передумови, щоб досягти цих цілей. Важко досягти сталого розвитку там, де трапляються вибухи і де вбивають людей", - наголошує П.Порошенко.

Він зазначив, що внаслідок конфлікту в Україні було зруйновано інфраструктуру і втрачено приблизно 1/5 частину економічного потенціалу країни. Крім того, агресія збільшила екологічні загрози, є ризик певних соціальних проблем.

"Можуть виникнути технологічні катастрофи. Україна вважає, що настав час для ООН вирішити питання захисту навколишнього середовища в зоні збройних конфліктів. І Україна надасть спеціальні ідеї з цього питання", - заявив П.Порошенко.

"Криза з внутрішньо переміщеними особами – 1,5 млн осіб - це велика проблема не тільки для України, а й для всього регіону... Після того, як Україна відновить свій суверенітет над Донбасом і Кримом, буде важливо забезпечити, щоб мільйони людей повернулися до нормального життя. Україна готова до того, щоб виконати це непросте завдання", - додав президент.

П.Порошенко заявив, що Україна "разом із країнами-партнерами робить все можливе для того, щоб вирішити цей конфлікт дипломатичним шляхом" і при цьому має провести системні реформи, яких всі чекають "для забезпечення" демократичного європейського розвитку, який обрали українські люди".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА