Інтерфакс-Україна
15:38 01.10.2015

НКЦПФР анулювала ліцензію УМВБ

2 хв читати
НКЦПФР анулювала ліцензію УМВБ

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) під час розгляду уповноваженими особами регулятора чергових справ стосовно ПрАТ "Українська міжбанківська валютна біржа" (УМВБ, Київ) ухвалила рішення про застосування санкцій у двох справах, йдеться в повідомленні регулятора в четвер.

"У справі стосовно невиконання розпорядження щодо застосування ліцензійних умов, а саме приведення документів УМВБ, як організатора торгівлі, у відповідність до нормативних актів НКЦПФР, прийнято рішення анулювати ліцензію УМВБ на провадження професійної діяльності на фондовому ринку - діяльності з організації торгівлі на фондовому ринку", - зазначає регулятор.

Він уточнює, що у справі про порушення нормативних актів НКЦПФР щодо подання адміністративних даних організаторами торгівлі, а саме за повторне неподання звітності організатором торгівлі, прийнято рішення накласти на УМВБ фінансові санкції у розмірі 17 тис. грн.

Обидва рішення закріплено постановою НКЦПФР про накладення санкцій, яке може бути оскаржене в Експертно-апеляційній раді з питань ліцензування при Державній регуляторній службі України і в судовій інстанції, зазначає регулятор.

ПрАТ "УМВБ" засновано в 1993 році і разом з Універсальною товарною біржею "Контрактовий дім УМВБ" і ТОВ "ФТН монітор Україна" входить до складу однойменної групи.

Біржа здійснює організацію торгів фінансовими інструментами та товарами. Обсяг біржових контрактів із цінними паперами в січні-серпні 2015 року становив, за даними НКЦПФР, 118,8 млн грн, або усього 0,05% від загального біржового обороту цінними паперами. Водночас біржа володіє правами проводити аукціони з продажу енергоресурсів, які приносять їй основні прибутки. Згідно з українським законодавством, уся нафта, видобута в Україні, підлягає обов'язковій реалізації на аукціонах.

Чистий збиток ПрАТ УМВБ у 2014 році скоротився вшестеро - до 1,37 млн грн за зростання чистого доходу більш ніж удвічі - до 15,07 млн грн. Її статутний капітал становить 36 млн грн, а власний капітал на початок цього року дорівнював 103,57 млн грн.

Власником 49% акцій ПрАТ є ТОВ "Група "УМВБ", інформація про інших власників у системі розкриття НКЦПФР відсутня, проте в держреєстрі зазначено, що загалом у біржі 40 акціонерів, а кінцевим бенефіціаром зазначено Олександра Гінзбурга.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Німеччина веде перемовини зі США про купівлю систем Patriot і ракет для України - ЗМІ

Російські дрони масовано атакують Київську область – ОВА

Двох людей травмовано внаслідок атаки ворожих дронів у Полтавському районі - ОВА

Сили оборони відбили з початку доби 110 ворожих атак - Генштаб

Міносвіти спростувало інформацію про необов'язковість військової підготовки в наступному навчальному році

Контроль якості повітря в селі Житомирської області, де пролунали вибухи показав незначні відхилення – ОВА

Зеленський пропонує ЄС створити міжнародну платформу для контролю за експортом товарів подвійного призначення

Кількість постраждалих в Полтаві зросла до 59 людей – поліція

Природні пожежі на Криті призвели до евакуації тисяч людей

Сибіга зустрівся із керівництвом УЧХ, готується підписання меморандуму про співпрацю

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА