Інтерфакс-Україна
13:21 06.10.2015

Он-лайн доступ до Держреєстру нерухомості до впровадження ідентифікації здійснюється через реєстрацію на веб-сайті Мін'юсту

2 хв читати
Он-лайн доступ до Держреєстру нерухомості до впровадження ідентифікації здійснюється через реєстрацію на веб-сайті Мін'юсту

Доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (ГРВПН) в електронному вигляді до впровадження ідентифікації фізичних і юридичних осіб на підставі відомостей Держреєстру фізосіб – платників податків (ДРФПП) або системи BankID здійснюється шляхом реєстрації на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції з обов'язковим зазначенням прізвища та імені, а також реєстраційного номера облікової картки платника податків, серії та номера паспорта громадянина України.

Відповідну постанову Кабінету Міністрів №786 від 30 вересня про внесення змін до порядку ведення, доступу та надання інформації з ДРФПН опубліковано у виданні "Урядовий кур'єр" у вівторок.

При цьому, згідно з документом, якщо фізична особа здійснює дії щодо доступу до ДРФПП в інтересах юридичної особи, додатково при реєстрації на веб-сайті міністерства зазначаються відомості про юрособу та її ідентифікаційний код згідно з даними Єдиного держреєстру підприємств і організацій України (ЄДРПОУ).

Також уряд зобов'язав Державну фіскальну службу забезпечити інформаційно-телекомунікаційними засобами ідентифікацію в режимі реального часу з допомогою ДРФПП фізосіб, які реєструються на веб-сайті Мін'юсту для доступу до ДРФПП.

Крім того, Кабінет Міністрів рекомендує Національному банку України (НБУ) розглянути питання щодо впровадження електронної системи ідентифікації BankID з використанням клієнтської бази даних банків для ідентифікації фіз - та юросіб для доступу до ДРВПН.

Також уряд вніс зміни до порядку доступу та надання інформації з ДРФПП, затверджений постановою Кабінету міністрів №722 від 24 грудня 2014 року, зарахувавши Національну поліцію, Національне агентство з питань протидії корупції та НБУ до переліку посадових осіб, що мають доступ до ДРФПП.

Згідно зі змінами, зокрема, за бажання особи, що запитує інформацію з ДРФПП, така інформація може містити, поряд із відомостями про зареєстровані речові права та обтяження, дані про перехід і припинення прав власності в хронологічному порядку.

При цьому інформація з ДРФПП надається незалежно від місцезнаходження нерухомості.

Як повідомлялося з посиланням на прес-службу Кабінету Міністрів, уряд 30 вересня прийняв рішення про відкриття з 6 жовтня 2015 року всіх реєстрів майнових прав, зокрема на земельні ділянки, що надасть можливість пошуку інформації про власників майна не лише об'єкта, але і за прізвищем власника.

Порядок ведення ДРФПП затверджено постановою Кабінету Міністрів №1141 від 26 жовтня 2011 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Голови Мінспорту, Мінфіну, МОЗ, МВС та Мінветеранів залишаться на посадах, стверджує Железняк

Зеленський запропонував Юлії Свириденко очолити уряд України

Кабмін призначив брата ексголови Рахункової палати Пацкана заступником голови Держслужби України у справах дітей

Зеленський та Келлог обговорили питання посилення ППО, спільне виробництво та закупівлю зброї, нові санкції проти РФ

Через удар ворожого БпЛА по Харкову пошкоджено зупинку громадського транспорту, без постраждалих

Кабмін перерозподілив 106 млн грн видатків із санаторного лікування на навчання медиків та спецдопомогу

Кабмін вніс до Держреєстру пам’яток два об’єкти спадщини в Києві

У Харкові пролунав вибух, інформація про наслідки перевіряється - мер

Окупанти втретє атакували Сумську громаду, пошкоджений медзаклад, поранена людина

Уряд спрямовує 322 млн грн на зарплати фахівців з супроводу ветеранів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА