Мінагропрод України в жовтні розраховує підписати угоду з ЄІБ на EUR400 млн під проекти в АПК

Міністерство аграрної політики та продовольства розраховує залучити EUR400 млн у Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) на розвиток проектів в агропромисловому комплексі.
"Я сподіваюся, що 23 жовтня ми підпишемо з Європейським інвестбанком у Німеччині під час форуму фінансування на EUR400 млн, яке також має зайти через банки. Нам потрібні дешеві та довгострокові гроші", - сказав міністр Олексій Павленко в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
За його словами, нині відомство активно бере участь в обговоренні проекту бюджету на 2016 рік.
"Наразі спільно з Мінфіном дуже серйозно опрацьовується питання підтримки сільського господарства. Немає позиції Ради щодо ПДВ. Наша позиція з цього питання така: якщо ви хочете щось забирати, треба запропонувати щось адекватніше", - зазначив він.
О.Павленко уточнив, що в європейських країнах є субсидія на гектар, тому у разі скасування спецрежиму з ПДВ необхідно передбачити інші варіанти підтримки, наприклад, підтримку малого та середнього бізнесу через компенсацію процентних ставок, підтримку щодо тваринництва, овочесховищ, тепличних господарств.
Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України у вересні вніс на розгляд Верховної Ради законопроект про держбюджет на наступний рік, але відкликав його для доопрацювання. Для агровиробників ключовим питанням залишається питання збереження спецрежиму з ПДВ.
Спеціальний режим оподаткування передбачає право сільгосппідприємства залишати у своєму розпорядженні суму ПДВ, нараховану йому на вартість поставлених товарів і послуг, а не платити її до бюджету. Коаліційна угода передбачає збереження податкових пільг для аграріїв до 2018 року. Але оновлений текст меморандуму про співпрацю України та Міжнародного валютного фонду містить норму про необхідність скасування пільг для аграріїв зі сплати ПДВ із 2016 року.
Найбільші аграрні асоціації неодноразово виступали проти скасування пільг із ПДВ, мотивуючи це падінням сільськогосподарського виробництва, скороченням надходжень до держбюджету за рахунок зменшення експорту сільгосппродукції.