ЄС закликає Україну прискорити боротьбу з корупцією та ухвалити необхідні закони в рамках візової лібералізації

Представництво Європейського Союзу в Україні наголошує на важливості прийняття Верховною Радою низки законів, передбачених у рамках процесу візової лібералізації, а також вказує на недоліки у боротьбі з корупцією.
"Важливо, що Верховна Рада в четвер ухвалить низку інших законів щодо інших рекомендацій у рамках процесу візової лібералізації. Це стосується, зокрема, створення Агентства з повернення активів, що поліпшить вилучення й конфіскацію доходів, отриманих злочинним чином, і внесення змін до закону про фінансування політичних партій відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії", - зазначено в заяві представництва ЄС, поширеній у середу.
У дипустанові в цьому контексті заявили, що мають великий інтерес до рішення Верховної Ради присвятити свою пленарну сесію 8 жовтня ухваленню законодавства, покликаного виконати інші критерії Плану дій з візової лібералізації. "ЄС продовжує підтримувати Україну в цьому процесі, а візова лібералізація залишається важливою спільною метою", - зазначено в заяві.
Важливим на шляху реформ у представництві називають прогрес у здійсненні реформ у сфері боротьби з корупцією, що залишається ключовим пріоритетом для досягнення безвізових подорожей в Євросоюз для українських громадян.
"Через це мають підстави занепокоєння, висловлені громадянським суспільством і експертами з приводу складу відбіркового комітету (конкурсна комісія - ІФ) в Антикорупційну прокуратуру, і вони мають бути негайно вирішені. Незалежність офісу антикорупційного прокурора має бути і надалі гарантована. Також мають бути забезпечені чіткі критерії відбору персоналу такого органу і недискреційні правила призначення і звільнення його голови", - зазначено в заяві.
Крім того, в представництві ЄС наголосили, що створення Антикорупційної прокуратури і Національного антикорупційного бюро є головними умовами для здійснення безвізових поїздок в ЄС, а також для надання Євросоюзом істотної допомоги Україні.