18:11 19.10.2015

Мінекономрозвитку пропонує створити в Україні незалежний міжнародний арбітраж

2 хв читати
Мінекономрозвитку пропонує створити в Україні незалежний міжнародний арбітраж

Створити в Україні незалежний арбітраж із залученням міжнародних арбітрів для повернення довіри інвесторів до країни в умовах критично низької довіри до судової системи пропонує Міністерство економічного розвитку і торгівлі.

"Система ad hoc не потребує наявності масивного суддівського апарату і дає можливість гнучкого залучення арбітрів, яких хочуть обрати сторони. Зараз мова йде про відкриті списки арбітрів, створення номінаційного комітету та застосування зручних міжнародних процедур", - наводить прес-служба відомства в понеділок слова першого заступника міністра Юлії Ковалів із круглого столу в Американській торговій палаті.

На її думку, до такого арбітражу увійдуть 60-70% іноземців із відповідним досвідом, щоб гарантувати прозорість і справедливість рішень.

Ю.Ковалів зазначила, що ініціативу незалежного та неупередженого інституту розгляду міжнародних комерційних спорів позитивно сприйняли і іноземні інвестори, і українські компанії. Вона вважає, що зміни в системі арбітражу вже назріли через неможливість вільного вибору бізнесом іноземних арбітрів, відсутності механізмів реалізації тимчасових забезпечувальних заходів у рамках арбітражного процесу та складнощів із виконанням рішень.

Заступник міністра зазначила, що одним із ключових напрямів реформування міжнародного арбітражу є введення арбітражу ad hoc, коли міжнародних арбітрів залучають під розгляд окремо взятого спору. Вона додала, що арбітраж ad hoc можна досить швидко запровадити, оскільки він не потребує великих інвестицій, численного складу арбітрів або регулярних адміністративних витрат.

Як повідомила Ю.Ковалів, для розробки відповідних законодавчих ініціатив при міністерстві було створено тематичну робочу групу, яка нещодавно значно розширилася за рахунок представників компаній, що мають досвід міжнародного арбітражу за кордоном.

За її словами, протягом наступного місяця робоча група фіналізує законопроект і представить його на обговорення. Очікується, що погоджений документ буде направлено на розгляд Верховної Ради до кінця року.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА