13:56 21.10.2015

Уряд України схвалив головні напрями концепції змін до Конституції щодо судової реформи

2 хв читати
Уряд України схвалив головні напрями концепції змін до Конституції щодо судової реформи

Кабінет Міністрів України своїм рішенням від 21 жовтня схвалив головні напрями концепції змін до Конституції України щодо судової реформи, повідомляє департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ.

"Зокрема, передбачено перехід до триланкової системи судів і визначення мережі судів виключно законом. Для усунення політичного впливу на судову систему уряд пропонує створити єдиний колегіальний орган, відповідальний за відбір, кар'єру і відповідальність суддів", - йдеться в повідомленні, опублікованому на урядовому порталі в середу.

Як наголошується в повідомленні, концепція змін передбачає повне перезавантаження суддівського корпусу на прозорих конкурсних засадах, які повністю відповідають стандартам дотримання прав людини. При цьому особливий акцент буде зроблено на забезпеченні доступу до суддівської професії молодим фахівцям.

Одночасно передбачається, що повноваження діючих суддів, які не заявлять про участь у конкурсі або його не пройдуть, будуть припинені автоматично після початку діяльності нового суду.

Уряд доручив Мін'юсту довести до відома Конституційної комісії напрями концепції конституційних змін.

У контексті запропонованих змін міністр юстиції Павло Петренко на брифінгу зазначив, що в Україні є достатній кадровий потенціал для оновлення судової системи – у країні працюють 40 тис. адвокатів, 7 тис. добре підготовлених нотаріусів, кілька тисяч юристів-вчених працюють у вишах.

За словами міністра, під час реформи судової системи необхідно усунути політичний вплив на неї.

Він нагадав, що зараз суддю на перший п'ятирічний термін призначає президент, на другий (безстроковий) період - Верховна Рада.

У новій Концепції судової системи Мін'юст пропонує прибрати політичний вплив і передати всі ці функції до Вищої ради юстиції, яка також буде позбавлена політичного впливу.

За словами П. Петренка, Верховна Рада могла б до кінця нинішньої сесії ухвалити ці зміни в першому читанні і в лютому наступного року, під час наступної сесії, прийняти в цілому. "Я думаю, що це одна з найважливіших реформ, які може провести цей парламент", – сказав він.

Глава Мін'юсту нагадав, що наразі довіра до судової системи безпрецедентно низька. "Не коштує навіть паперу, на якому друкується рішення суду, якщо до суду довіра становить лише 5%", - сказав П. Петренко.

Він додав, що сьогодні в Україні виконується лише 20% судових рішень і недовіра до судової системи - одна з причин такого низького показника.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА