17:06 22.10.2015

Іноземні студенти вливають в економіку України близько $500 млн на рік

3 хв читати
Іноземні студенти вливають в економіку України близько $500 млн на рік

Іноземні студенти вливають в економіку України $504 млн на рік. Кожен із 63 тис. студентів платить приблизно $2 тис. за навчання і статистично ще три такі суми на інші потреби, повідомив заступник міністра освіти і науки Олег Дерев’янко на III Національному форумі "Бізнес і університети" в четвер.

"За сьогоднішнім курсом це десь 11 млрд грн, а це майже повна сума фінансування державної вищої освіти в Україні", - зазначив він.

За даними заступника міністра, держава виділяє на фінансування вищої освіти загалом 16 млрд грн на рік.

Проте показник надходжень від іноземних студентів може бути і вищим. За оцінкою Центру розвитку корпоративної та соціальної відповідальності, кількість іноземних студентів в Україні у 2013-2014 роках становила майже 70 тис., або 4,1% від загальної кількості (1,724 млн).

У рамках форуму, організованого Центром розвитку корпоративної та соціальної відповідальності, відбулася дискусія про роль партнерства бізнесу та університетів для розвитку інновацій.

О.Дерев’янко під час обговорення наголосив, що освіту можна розглядати як економічну категорію і як галузь, що має експортний потенціал. Так залучення більшої кількості іноземних студентів дасть змогу принести ще більше коштів економіці країни безпосередньо, не лише через підготовку або розвиток людського капіталу.

У свою чергу заступник міністра фінансів Оксана Маркарова запевнила, що Мінфін готовий сприяти розвитку освіти. Так міністерство розпочало реформу децентралізації в галузі, у рамках якої передає безпосередньо Міносвіти та університетам разом із бюджетними коштами, більшою автономією також і більшу відповідальність за використані гроші. На думку О.Маркарової, це дасть змогу відокремити повноцінно діючі університети від "фейкових", надавати фінансову допомогу першим і "не тягнути" далі останніх.

При цьому О.Дерев’янко зазначив, що бурхливий розвиток університетів розпочнеться зі зміною їхнього статусу з бюджетних закладів на прибуткові організації, що дасть змогу впровадити нові принципи фінансування.

За його оцінкою, під час реформування освітньої галузі кількість університетів у країні має скоротитися до щонайбільше 60-70 закладів (на сьогодні - 317), що акцентують свою діяльність на науковій роботі. Крім того, в пріоритеті також створення трирівневої дванадцятирічної школи (початкової, середньої та старшо-спеціальної) і підвищення престижності середньої профосвіти. Так на розвиток шкіл уже спрямовано 100 млн грн.

За даними Центру розвитку корпоративної та соціальної відповідальності, Україна посідає 74-те місце за рівнем співпраці університетів та бізнесу у сфері досліджень і розробок, 29-те місце за кількістю вчених та інженерів і 50-те місце за кількістю заявок за процедурою РСТ (3,6 заявки на мільйон населення). У рейтингу інноваційних країн Bloomberg за 2015 рік Україна посідає 33-тє місце.

За індексом конкурентоспроможності за 2015-2016 роки Україна на 79-му місці (зі 140 країн), за глобальним інноваційним індексом за 2015 рік на 64-му місці (зі 141 країни).

При цьому видатки на освіту в Україні становлять 6,7% від ВВП країни, видатки на дослідження і розробки - 0,8% від ВВП.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Президент України і прем'єр Болгарії домовилися про підготовку вчителів для шкіл з болгарською мовою навчання

Україна та Румунія мають намір підписати протокол про взаєморозуміння щодо імплементації мовної статті закону про освіту

Близько 300 людей протестували біля міськради Дніпра проти реформи у сфері освіти

Близько 300 людей протестували біля міськради Дніпра проти реформи у сфері освіти

Працівники вишу на Полтавщині систематично вимагали гроші від студентів-заочників за складання заліків та іспитів - СБУ

Директор УЦОЯО назвав найпопулярніші предмети на ЗНО-2018

Мінрегіон запроваджує обов'язкові вимоги до енергоефективності для освітніх закладів

Франція впроваджує обов'язкову дошкільну освіту для дітей від трьох років

В Україні в 2020 році розпочнуть розробку нового закону про вищу освіту - Гриневич

Основна сесія ЗНО триватиме з 22 травня до 23 червня, додаткова - з 2 до 11 липня

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА