Інтерфакс-Україна
16:24 25.10.2015

Голосування на місцевих виборах в Україні проходить у спокійному режимі, констатує спостерігач ЕП

2 хв читати
Голосування на місцевих виборах в Україні проходить у спокійному режимі, констатує спостерігач ЕП

Голосування на місцевих виборах в Україні відбувається в досить спокійному режимі, констатує спостерігач від Європарламенту, голова комітету парламентської співпраці між Україною і ЄС Андрій Пленкович.

"Я спілкувався з усіма командами цього ранку, і вони сказали мені, що голосування на виборчих дільницях проходить дуже спокійно, нормальному режимі", - повідомив А.Пленкович у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" в неділю.

Він зазначив, що спостерігачі від ЄП не отримали повідомлення про будь-які труднощі або проблеми.

А.Пленкович поінформував, що команди спостерігачів ЄП у співпраці зі спостерігачами ОБСЄ/БДІПЛ базуються в Києві, Харкові, Дніпропетровську та Одесі. "Ми обрали ці міста з конкретних міркувань, а саме через склад місцевих жителів, через політичну близькість лінії фронту і тимчасово окупованих районів, а також через кількість вимушених переселенців, які перебувають у деяких із цих міст", - сказав представник Європарламенту.

Він також нагадав, що делегація спостерігачів від ЄП є частиною ширшої місії спостерігачів ОБСЄ/БДІПЛ. "Наразі ми погоджуємо з ними наші дії. І ми будемо спиратися, зокрема, і на їхню інформацію", - сказав він.

А.Пленкович поінформував, що загалом за місцевими місцевих виборами в Україні спостерігають сім представників ЄП. "Відправити місію на місцеві вибори було політичним винятком для Європейського парламенту. Раніше ми направляли спостерігачів тільки на національні вибори. Рік тому направляли на президентські вибори. Але оскільки Україна є нашим політичним пріоритетом, ми були раді запрошенню від голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана", - сказав він.

"З того, що мені відомо на даний момент, а також з огляду на те, що я можу спостерігати сьогодні в Києві, де я побував на шістдесяти семи виборчих дільницях у центрі, все проходить тихо, як у будь-якій іншій європейській країні. Явка не дуже велика - між 10-15% на 11-12 годину", - сказав він.

А.Пленкович також зазначив, що ці вибори проходять вперше за новим виборчим законодавством. "Ми запитали у дільничних виборчих комісій, чи добре люди обізнані про нову виборчу систему. У Києві, наприклад, лише два бюлетені для голосування: один для виборів мера і один бюлетень з виборів до Київради. Таким чином, процес голосування дуже простий, і ні в кого не було труднощів досі щодо реалізації свого права голосу. Це дуже важливо, що плутанини немає", - наголосив спостерігач.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кількість постраждалих в Миколаєві збільшилась до 19 – ОВА

Мінус 619 окупантів і понад 100 одиниць техніки – 2 корпус НГУ «Хартія» оприлюднив втрати ворога за жовтень

У Покровсько-Мирноградській агломерації триває комплексна операція, проводяться стабілізаційні дії – Сирський

Ситуація в Покровську покращилася, українські військові провели успішні контрдії – 7 корпус ШР ДШВ

Зеленський анонсував програму УЗ-3000 – 3 тис. км безкоштовно в межах України залізницею

Президент доручив уряду до 15 листопада представити деталі пакету програм зимової підтримки

Протягом жовтня Сили оборони знищили 11269 повітряних цілей – ПС ЗСУ

Ворог окупував Новогригорівку Запорізької області, просунувся поруч та під Покровськом - DeepState

Окупанти за жовтень зайняли 267 кв км території України, як і у вересні – DeepState

Голова Світового пласту та засновник першої піцерії в Україні Спольський помер на 74 році життя

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА