Яценюк: судова реформа Кабміну передбачає цілковиту заміну суддівського корпусу

Урядова реформа судової системи передбачає цілковиту заміну суддівського корпусу, відкритий конкурс на посади за принципом набору до нової поліції, триланкову судову систему, усунення будь-якого політичного впливу вибору суддів та притягнення їх до відповідальності.
"Перший і базовий принцип судової реформи, яку пропонує уряд, - вся суддівська система і весь суддівський корпус має пройти перезавантаження", - розповів прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк у "10 хвилинах" у неділю.
За його словами, уряд пропонує "набирати суддів за тим самим принципом, як і набирали нову українську поліцію", на відкритому конкурсі.
Він зазначив, що потенціал для заміни загалом 9000 суддів, які працюють наразі в Україні, є. "Щороку наші виші випускають 12 000 юристів. Наразі в Україні є 40 000 адвокатів. Тому у нас є потенціал для того, щоб створити нову незалежну судову систему України, так само як ми створюємо нову Національну поліцію", - сказав він.
Уряд також пропонує замість чотирирівневої судової системи створити трирівневу. "Вважаємо, що нинішня судова система занадто складна. Люди роками очікують остаточного рішення суду. Тому з так званої чотирирівневої судової системи уряд України пропонує залишити тільки три ланки", - сказав прем'єр.
Перша ланка, за словами Арсенія Яценюка, - це місцеві суди, де має вирішуватися левова частка справ кожного громадянина країни, "і не давати можливості затягувати розгляд судових справ на десятки років": "Друге - це апеляційні суди, які можуть переглядати відповідні судові справи. І третє - відповідно до Конституції України, Верховний Суд є, був і буде самою верхньою ланкою судової системи країни", - сказав прем'єр.
Глава уряду наголосив, що основний елемент судової реформи - це "усунення будь-якого політичного впливу під час вибору суддів і притягнення суддів до відповідальності.