Інтерфакс-Україна
08:28 26.10.2015

В Україні зафіксовано 1118 порушень виборчого законодавства - ОПОРА

2 хв читати
В Україні зафіксовано 1118 порушень виборчого законодавства - ОПОРА

В Україні станом на 4:00 понеділка Громадянська мережа "ОПОРА" зафіксувала 1118 порушень виборчого законодавства, найпоширеніше з яких - порушення правил передвиборчої агітації, заявила координатор мережі Ольга Айвазовська.

"Станом на 4:00 у нас по Україні зафіксовано 1118 порушень. Це великий показник, але це порушення, які також враховують виборчий період, зокрема близько 400 - у день голосування. А точні цифри ми оголосимо пізніше сьогодні", - заявила О. Айвазовська в понеділок в ефірі телеканалу "112 Україна".

Якщо говорити про типологізацію порушень, то, за словами О. Айвазовської, порушення потрібно порівнювати з топ-рейтингом порушень попередніх виборів.

"На першому місці - порушення правил передвиборчої агітації, якщо говорити про всю кампанію загалом. На другому місці - підкуп виборців. На жаль, це явище нікуди не зникло. На третьому місці - порушення з боку виборчих комісій. Ситуація схожа на 2014 рік, тоді як у 2010-2012 роках на першому місці було використання адміністративного ресурсу, а зараз це порушення на 5-6-му місці, хоча адмінресурс локально ще мав місце", - заявила О. Айвазовська.

Вона також наголосила, що явка в країні в середньому представлена коректно і не демонструє ніякого неприродного росту, який міг би вказувати на якісь фальсифікації.

"Явка на місцевих виборах є природною, і це не вказує на те, що виборці вирішили проігнорувати виборчий процес або вони більш негативно ставляться до політикуму або до свого права голосу", - сказала експерт.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У ЄС заперечили можливе ослаблення санкцій проти РФ: 19-й пакет можуть ухвалити у вересні - ЗМІ

ДБР завершило розслідування справи про ухилення Шабуніна від військової служби

Внаслідок повторного обстрілу прикордоння на Харківщині кількість загиблих зросла до двох, ще одну людину важко поранено

Суд призначив постійного адвоката убивці підлітка на фунікулері, затягування більше не буде – генпрокурор

УКФ готовий подвоїти фінансування культури в регіонах та запустити спільний конкурс з обладміністраціями та міськрадами

В Україну з російського полону повернулись 84 військових і цивільних

Наступ РФ під Лиманом фактично зупинено – Білецький

СБУ викрила 12 поплічників Медведчука, які за завданням РФ проводять інформаційні диверсії в Україні

Щомісячні виплати на оренду житла отримують 248 киян, разові виплати на двомісячну оренду отримали 468 – КМДА

Зеленський і Стармер обговорили гарантії безпеки для сталого миру, якщо США вдасться дотиснути РФ до змістовної дипломатії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА