Інтерфакс-Україна
14:31 28.10.2015

Мін’юст запроваджує новий сервіс - електронний апостиль

2 хв читати
Мін’юст запроваджує новий сервіс - електронний апостиль

Міністерство юстиції України за підтримки Кабінету Міністрів запроваджує новий сервіс - електронний апостиль, заявив міністр юстиції Павло Петренко.

"Ми рішенням уряду впроваджуємо новий прогресивний сервіс - електронний апостиль", - сказав він на засіданні уряду в середу.

Міністр пояснив, що апостиль - це посвідчення документів некомерційного характеру органами юстиції для подачі до зарубіжних установ - договорів купівлі-продажу, рішення судів, свідоцтва про народження.

П.Петренко сказав, що протягом року 120 тис. українців звертаються до органів юстиції по отримання апостилю. При цьому видача апостилю концентрувалася виключно в Києві.

Він пояснив, що Україна приєдналася до електронного сервісу з видачі апостилю, який існує в 23 країнах.

Глава Мін’юсту сказав, що тепер будь-який українець може подати документи до РАГС за місцем проживання і роздрукувати готовий документ уже через 24 години, завдяки приєднанню до системи електронного сервісу, а достовірність документа й апостилю представники зарубіжних установ зможуть перевірити через Інтернет.

Апостиль (фр. Apostille) - міжнародна стандартизована форма заповнення відомостей про законність документа для пред'явлення на території країн, що визнають таку форму легалізації. Штамп "Апостиль" ставиться лише на оригінали документів державного зразка. Апостиль не потребує іншого завірення або легалізації документа і визнається офіційними органами всіх держав-учасників Гаазької конвенції 1961 року. Апостиль може не використовуватися, якщо є правові підстави, що скасовують або спрощують легалізацію документа.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Шмигаль вважає погодження ЄС створення механізму SAFE надзвичайно потрібним й нагальним рішенням

За моніторинг та зрив західної військової підтримки України у ГРУ РФ відповідає спецпідрозділ хакерів – Міноборони Нідерландів

Туск: корабель "тіньового флоту" РФ здійснював підозрілі маневри біля енергокабелю між Польщею та Швецією

Страти росіянами українських військовополонених набули системного характеру, що вказує на політику, схвалену вищим керівництвом Росії - МЗС

Під загрозою індоктринації перебувають 1,6 млн дітей на тимчасово окупованих територіях – віцеспікер Ради

Кабмін розширив повноваження Мінветеранів в сферах підтримки інтересів ветеранів та членів їхніх родин

Міноборони відновило постачання авіаційного пального від іноземних партнерів для потреб Сил оборони

РФ відмовляється підписувати угоду про відкрите море через економічні інтереси в Арктиці - Greenpeace

Ворог дроном атакував ферму у Семенівській громаді Чернігівської області, загинув працівник ферми

Рютте обговорив з Зеленським зусилля щодо забезпечення справедливого та міцного миру

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА