Інтерфакс-Україна
19:23 28.10.2015

У разі іноземної інтервенції 23,8% українців вважатимуть за краще чинити опір зі зброєю в руках - опитування

3 хв читати
У разі іноземної інтервенції 23,8% українців вважатимуть за краще чинити опір зі зброєю в руках - опитування

Київ. 28 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Приблизно рівна кількість українців віддасть перевагу збройному опору і громадянському опору в умовах іноземної збройної інтервенції та окупації в їх місті або селі, свідчать результати соціологічного дослідження Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Відповідаючи на запитання, яким діям ви віддали би перевагу в умовах іноземної збройної інтервенції у ваше місто або село, 28,6% респондентів вибрали варіант опору шляхом участі в акціях громадянського опору (демонстрації, протести, бойкоти тощо), 23,8% - збройний опір, 11% вважали би за краще виїхати у безпечніший регіон, 3,2% виїхали б за кордон, 13,1% не чинили б жодних дій.

Водночас в умовах іноземної збройної окупації за участь в акціях громадянського опору виступає 26% опитаних, а за збройний опір - 25,2%. Варіант виїзду у безпечніший регіон обрали 11,9%, за кордон - 3,4% і 13,1% респондентів не вважають, що треба що-небудь робити в такій ситуації.

Найбільш ефективним методом боротьби із збройним вторгненням супротивника, який переважає у своїй силі, 34,7% респондентів вважають ненасильницьку боротьбу, 34,4% - збройну боротьбу і 28,5% не визначилися з відповіддю. В умовах збройної окупації 34,8% - за ненасильницьку боротьбу і 34,2% - за збройний опір.

Водночас 38,8% респондентів загалом згодні з твердженням, що демонстрації, протести, бойкоти, громадянська непокора або відмова від співпраці з інтервентами були б ефективнішим способом боротьби проти іноземного збройного вторгнення, тоді як 37,6% не згодні з такою позицією. Проте з ефективністю таких дій в умовах іноземної збройної окупації згодні 35,4%, а 40,3% не вважають їх ефективними.

Згідно з результатами опитування, 77,5% вважають приєднання Криму до РФ окупацією півострова, 10,8% не згодні з таким твердженням. Респонденти, які вважають приєднання Криму окупацією, вказали, що Крим можливо повернути до складу України за допомогою переговорів (43,2%), із застосуванням зброї (14,3%), невоєнними акціями ненасильницького опору (12,9%). При цьому 8,8% опитаних вважають, що повернути Крим ніяк не можна, а 20,3% не визначилися зі своєю думкою.

79,8% респондентів вважають дії РФ на Донбасі воєнною інтервенцією, 7% називають це допомогою народу Донбасу в його боротьбі за незалежність, ще 13,2% не визначилися з відповіддю. Ті, хто називають події на Донбасі воєнною інтервенцією, вважають, що повернути окупований Донбас Україна може переговорами (41,1%), зброєю (25,2%), невоєнними акціями ненасильницького опору (9,1%). При цьому 3,5% опитаних вважають, що повернути Донбас неможливо, а 20,4% не визначилися з позицією.

Крім того, відповідаючи на запитання, в яких діях проти тривалого масштабного іноземного збройного вторгнення вони взяли б участь, чверть (25,9%) респондентів вказали збройні дії у складі партизанських сил або армії, тоді як більше половини (58,4%) тих, хто вважають Крим окупованим, а події на Донбасі інтервенцією, не готові до таких дій.

При цьому більше половини опитаних, які вважають Крим окупованим, а події на Донбасі інтервенцією, згодні використовувати на робочому місці і вдома українську символіку (60,6%), брати участь у мирних акціях і демонстраціях (56,6%), бойкотувати бізнес, який підтримує окупанта (54,7%), майже половина респондентів готова до загального страйку проти окупанта (47,6%).

Згідно з результатами опитування, майже половина респондентів нічого знає (46,5%) про протести шахтарів на Донбасі в 1989-1991 роках з вимогою виходу України із складу СРСР, знають про ці події або трохи знайомі з ними 34,1%.

Опитування проведено з 31 серпня до 13 вересня 2015 року КМІС на замовлення громадської організації "Центр стратегічних досліджень" і "Агентства ненасильницьких рішень" методом телефонного інтерв'ю. Соціологи опитали 1 тис. респондентів старше 18 років в усіх регіонах України, зокрема на тимчасово непідконтрольних Україні територіях Донбасу, окрім Криму. Загальна похибка дослідження з імовірністю 0,95 не перевищує 5,4%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кошта: Я приєднуюся до програми BringKidsBack, щоб вимагати безпечного повернення українських дітей

Виставка "База. Ґрунт. Фундамент", присвячена українській боротьбі за незалежність, відкрилася у Софії Київській

Військові Ізраїлю поки що не ведуть масштабного наступу в Газі, щоб не заважати переговорам про заручників

В Офісі президента відбувся брифінг для іноземних дипломатів щодо санкційної політики проти Росії

Суд скасував вирок ексголові Броварської РДА, який скоїв наїзд на чотирьох пішоходів

Трамп продовжив на рік заборону на приймання в американських портах суден з Росії

Єврокомісія хоче прискорити процес відмови у притулку в ЄС вихідцям із "безпечних країн"

Бельгія надасть Україні 150 млн євро технічної допомоги в межах проєкту BE-Relieve Ukraine

Президент Фінляндії обговорив із Зеленським ситуацію на фронті

Мінрозвитку підготувало зміни до правил перевезення домашніх тварин

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА