Інтерфакс-Україна
16:43 29.10.2015

МВФ припускає перегляд політики кредитування, що уможливлює співпрацю з Україною, - Райс

2 хв читати
МВФ припускає перегляд політики кредитування, що уможливлює співпрацю з Україною, - Райс

Міжнародний валютний фонд (МВФ) припускає перегляд політики кредитування (Lending-into-Arrears Policy), яка нині передбачає можливість надавати фінансування країні-члену Фонду, що має заборгованість перед офіційним кредитором, повідомив офіційний представник МВФ Джері Райс.

"Це (перегляд політики - ІФ) є частиною ширшої програми, що передбачає реформування механізмів кредитування, управління держборгом, реструктуризації боргу. Ця програма робіт опрацьовувалася впродовж останніх кількох років. Одним з її елементів є вивчення пропозицій, які дали би змогу Фонду за певних умов кредитувати країни, що мають офіційний борг. Це питання насправді вже порушували, приміром, у рекомендаціях ради директорів від 2013 року зазначено: "Розглянути розширення політики кредитування, що відкриває можливість надавати фінансування за наявності офіційного боргу, і у зв'язку з цим визначити механізм, що гарантує зниження тягаря офіційної заборгованості", - сказав він під час традиційного прес-брифінгу у Вашингтоні в четвер.

Представник МВФ не уточнив, коли саме рада директорів Фонду може розглянути це питання, зазначивши, що це, швидше за все, відбудеться в найближчому майбутньому.

Як повідомлялося, визначення МВФ статусу боргу України перед Росією на $3 млрд - комерційний або офіційний - може вплинути на майбутні виплати за програмою розширеного фінансування (Extended Fund Facility Arrangement, EFF) для України. Зокрема, нинішня політика МВФ виключає можливість надавати фінансування країні-члену Фонду, яка має заборгованість перед офіційним кредитором. Таким чином, якщо "російські" єврооблігації будуть визначені як офіційний борг і Україна матиме за ним заборгованість, то за відсутності змін до політики МВФ він може виявитися не в змозі продовжувати кредитувати Україну в рамках програми EFF.

МВФ дотепер ще не визначився із статусом позики єврооблігації на $3 млрд відповідно до своєї методології, попри те, що Україна розглядає його таким, як і будь-який інший борг за єврооблігаціями.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Уряд втілює принцип "росія заплатить" та формує міжнародний компенсаційний механізм – Шмигаль

Київрада ухвалила рішення про безоплатне одноразове харчування для дітей захисників і захисниць, Героїв Небесної Сотні та учасників АТО/ООС у комунальних закладах освіти

Україна представить проєкт DAKH (ДАХ): Vernacular Hardcore на Міжнародній архітектурній бієнале у Венеції

Наразі невідомо, чи планує Трамп прийняти запрошення відвідати Україну

Рада спростила механізм списання військового майна

За ініціативою України 27 листопада проголошено Міжнародним днем залучення до науки заради сталого розвитку

США відмінили ще 139 грантів на суму $214 млн – Рубіо

Шлях України до НАТО незворотній і "нічого не змінилося", але членство не буде частиною мирної угоди — Рютте

КНДР постачає Росії до 260 тис. боєприпасів на місяць – ЦПД

Зеленський доручив уряду опрацювати можливість зустрічі з іноземними партнерами у форматі "промисловий Рамштайн"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА