Інтерфакс-Україна
15:12 03.11.2015

РФ у 2016 р. не вдасться повністю компенсувати санкційний імпорт продовольства

2 хв читати
РФ у 2016 р. не вдасться повністю компенсувати санкційний імпорт продовольства

Росії в 2016 році не вдасться повністю компенсувати імпорт продовольства, який впавши через введення в серпні 2014 року продовольчого ембарго проти країн, які ввели антиросійські санкції. До такого висновку дійшла Рахункова палата за підсумками аналізу проекту федерального бюджету на майбутній рік.

"Шодо деяких видів продовольства існують ризики неповної компенсації обсягів імпорту продовольчих товарів, заборонених до ввезення з низки країн, за рахунок наявних вільних виробничих потужностей. Це стосується певною мірою деяких видів м'яких ясних і молочних продуктів, а також сирів", - йдеться у висновку Рахункової палати на проект федерального бюджету на 2016 рік. Документ розміщено на сайті відомства.

Крім того, зазначає Рахункова палата, під час виробництва деяких видів продовольства використовується імпортна сировина, зокрема з країн, щодо яких введено заборону на ввезення в РФ сільгосппродукції, сировини і продовольства. "Це може створити додаткові труднощі під час завантаження наявних вільних виробничих потужностей з виробництва окремих видів харчових продуктів", - йдеться в документи.

Посилаючись на дані Росстат, Рахункова палата повідомляє, що у 2014 році рівень недозавантаженості виробничих потужностей із виробництва цільномолочної продукції становив 41%, сирів і сирних продуктів - 35,8%, м яса та субпродуктів (без м яса птиці) - 39,5%.

Як считают у відомстві, загалом у процесі імпортозаміщення в середньостроковій перспективи може виникнути низка проблем. Зокрема, "споживчий попит, орієнтований в останні роки на високоякісну продукцію, не може бути задоволений за рахунок споживання російських аналогів із низькими споживчими характеристиками", йдеться в документи. "Відповідно, з боку споживчого попиту не варто чекати підтримки, "голосування рублем" за вітчизняну продукцію у разі її якісного погіршення", - считают у Рахунковій палаті.

Крім того, висока частка імпортної складової у технологіях, обладнанні та комплектуючих модернізованих виробництв, що виробляють вітчизняну продукцію, може негативно вплинути на своєчасність обслуговування або ремонту обладнання, призвести до зростання ціни готової продукції, а також знизити потенціал оновлення виробничих потужностей загалом, зазначається у висновку.

На думку Рахункової палати, у поданих матеріалах питання імпортозаміщення як фактора галузевого оновлення виробничих потужностей, підвищення інвестиційної активності і у підсумку зростання ВВП та забезпечення макроекономічної стабільності не знайшли належного відображення.

РФ 7 серпня 2014 році ввела заборону на постачання м'яких м'яса та м'ясної продукції, молока та молочної продукції, риби й рибної продукції, овочів і фруктів зі США, ЄС, Канади, Австралії та Норвегії. З 3 серпня 2015 року до списку цих країн ввійшли і ті країни, що приєдналися до антиросійським санкцій. Це Албанія, Чорногорія, Ісландія, Ліхтенштейн і на особливих умовах Україна.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нова Зеландія продовжить навчати українських військових і надавати військову підтримку Україні до кінця 2026 року

Папу Римського Франциска поховають 26 квітня , конклав між 5 і 10 травня

В Україні арештовані учасники міжнародної шахрайської мережі псевдоінвесторів, які ошукали іноземців на 6 млн грн

В Херсонській області минулої доби одна людина загинула, 8 – поранено, серед постраждалих – 5 поліцейських

УЧХ працював на місці атаки російських БпЛА на Одесу

На запорізькому напрямку при спробі штурму позицій ЗСУ знищено близько 140 окупантів

Планується візит Зеленського на прощання з Папою Римським Франциском - джерело

Українська делегація візьме участь у засіданні Міжпарламентської ради Україна - НАТО

Інтенсивність боїв на фронті повернулася на довеликодній рівень

У Святошинському районі госпіталізований чоловік з вогнепальним пораненням

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА