Інтерфакс-Україна
11:33 06.11.2015

ВРЮ вирішив звільнити суддю Кірєєва, який засудив Тимошенко до тюремного ув'язнення

2 хв читати
ВРЮ вирішив звільнити суддю Кірєєва, який засудив Тимошенко до тюремного ув'язнення

У четвер Вища рада юстиції прийняла рішення про внесення подання про звільнення з посади судді Печерського районного суду міста Києва Родіона Кірєєва за порушення присяги, повідомляє прес-служба ВРЮ.

Як зауважив за підсумками засідання голова ВРЮ Ігор Бенедисюк, рішення ґрунтується на висновках Європейського суду з прав людини у справі "Тимошенко проти України" (Юлія Тимошенко – лідер фракції "Батьківщина").

"Це відкриває шлях до вирішення питання про відповідальність всіх суддів, у діях яких рішеннями ЄСПЛ було констатовано порушення Конвенції про захист прав людини і основних свобод", - сказав він.

У повідомленні наголошується, що 5 серпня 2011 року Печерський районний суд. Києва виніс постанову про зміну стосовно підсудної Ю. Тимошенко запобіжного заходу з підписки про невиїзд на утримання під вартою. Постанову мотивовано тим, що підсудна відмовлялася відповідати на запитання суду, зокрема повідомити адресу місця проживання, і цим перешкоджала встановленню обставин у справі, а також спізнювалася на судові засідання, виявляла публічні прояви неповаги до суду, суд дійшов висновку, що, перебуваючи на волі, підсудна може ухилитися від правосуддя і виконання процесуальних рішень.

Як зазначив Європейський суд, не було установлених законом підстав для взяття підсудної Ю. Тимошенко під варту, головною підставою для взяття заявника під варту було її ймовірне перешкоджання встановленню істини у справі та її зверхня поведінка, а тому позбавлення заявника свободи було свавільним і незаконним.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Цивільний загинув через російський обстріл на Запоріжжі – ОВА

Противник посилив тиск на Дронівку, на окремих ділянках намагається форсувати Сіверський Донець – 7 корпус ДШВ

Уражено два російські літаки Су-27 на аеродромі Бельбек на ТОТ Криму – СБУ

Ворог окупував за добу 12,6 кв.км на двох напрямках – DeepState

Петиція про єдиний колір утеплених фасадів житлових будинків у Києві не набрала необхідної для розгляду кількості голосів

Кабмін розподілив понад 100 млн грн на ремонт лікарень на Миколаївщині та Харківщині і будівництво укриттів в Запорізькій області

Кабмін: 1,5 тис. шкіл отримають від ЮНІСЕФ по 420 тис. грн на підготовку до зими та підвищення енергетичної стійкості

Кабмін виділив 147,8 млн грн на допомогу мешканцям села Березина, які постраждали внаслідок вибуху на підприємстві

ППО знешкодила 31 із 51 БпЛА, зафіксовано влучання балістичних ракет та 20 безпілотників на 15 локаціях

Ворог атакував Херсонщину: восьмеро постраждалих, з них дві дитини

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА