Луценко: Краще гей-парад на Хрещатику, ніж російські танки в центрі Києва

Верховна Рада України на засіданні у вівторок ухвалила всі закони з пакета, необхідного для лібералізації візового режиму з ЄС, крім поправок до Трудового кодексу про недопущення дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації під час прийому на роботу, заявляє лідер фракції "Блок Петра Порошенка" Юрій Луценко.
"Практично ухвалено всі ключові закони, необхідні для лібералізації візового режиму (з ЄС – ІФ), крім одного – відповідно до листа пана Юнкера, вісім країн вимагають від України уточнення Трудового кодексу, де записано, що під час працевлаштування в Україні забороняється будь-яка дискримінація. Вісім європейських країн наполягають, щоб там було уточнено: зокрема за ознаками сексуальної орієнтації. Я думаю, що парламент має піти на це", - сказав він в інтерв'ю журналістам у кулуарах парламенту після засідання у вівторок.
При цьому Ю.Луценко наголосив, що ситуація полягає не тільки в захисті прав ЛГБТ-спільноти. "Деякі винахідливі українці приїжджають у Європу і заявляють, що вони ЛГБТ і що, мовляв, у нашій країні їхні права не гарантують, а, наприклад, у Голландії гарантують. І на цій підставі вони автоматично отримують притулок. І, звичайно, Голландія каже: змініть законодавство, не давайте можливості таким шахрайським шляхом звинувачувати Україну в незахищеності прав того чи іншого співтовариства", - розповів парламентарій.
Він повторив свою думку щодо цього питання, озвучену раніше: "Краще гей-парад на Хрещатику, ніж російські танки в центрі української столиці. Я вважаю, що якщо ми йдемо в Європу, ми повинні визнавати прийняті правила в європейському співтоваристві". Лідер фракції також зазначив, що підтримка цієї поправки не означає підтримку способу життя меншин, але він особисто вважає неможливим обмеження їхніх прав під час прийому на роботу за цією ознакою.
За словами політика, Верховна Рада може повернутися до розгляду цього питання, коли буде бачення, що для його схвалення є більшість. "На жаль, у двох-трьох фракціях є великі сумніви. Фракція "Самопоміч" вся відмовляється голосувати за цей закон і значна частина "Народного фронту" також не готова до цього голосування", - розповів Ю.Луценко.
Щодо ухваленого закону про арешт майна, отриманого злочинним шляхом, або яке може бути знаряддям або доказом скоєння злочину, він зазначив, що "парламент сьогодні знайшов здоровий баланс... коли слідство має розумні підозри, суд заарештовує конкретне майно, яке може бути отримано за цими підозрами від корупціонера, третьої особи". "Ми зробили дуже хороший компроміс: ми дали можливість правоохоронним органам наступати, але і громадян убезпечили від свавілля, яке є у наших правоохоронних органах", - пояснив Ю.Луценко, зазначивши, що йдеться про захист майнових прав третіх осіб, які фігурують у кримінальних провадженнях.
Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", народні депутати зняли з розгляду законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо забезпечення функціонування Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів - законопроект №3041, що також входить до "безвізового пакета". За словами першого заступника голови Верховної Ради Андрія Парубія, законопроект зняли з розгляду, оскільки парламент ухвалив закони, в результаті яких цей законопроект став неактуальним. Відповідне рішення підтримали 282 народних депутатів.