Генсек IOSCO планує відвідати Україну для обговорення реформування ринку капіталу країни

Генеральний секретар IOSCO (Міжнародна організація регуляторів ринків цінних паперів) Девід Райт 23-24 листопада планує відвідати Україну для обговорення необхідних країні реформ ринку капіталу, повідомив голова Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку (НКЦПФР) Тимур Хромаєв.
"23-24 листопада обговорити необхідні реформи ринку капіталу України в Київ приїде Девід Райт, генеральний секретар IOSCO. Це його перший візит в Україну. Більше того, це взагалі перший візит в Україну перших осіб IOSCO", - написав він на своїй сторінці в Facebook.
Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в прес-службі Нацкомісії, Д.Райт планує зустрітися з президентом Петром Порошенком. Крім того, узгоджується можливість його зустрічі з прем'єром-міністром Арсенієм Яценюком.
Глава НКЦПФР розраховує на підтримку генсеком IOSCO фундаментальних змін на вітчизняному фондовому ринку, передбачених меморандумом між Україною і Міжнародним валютним фондом, а також Комплексною програмою розвитку фінансового ринку України до 2020 року.
"IOSCO вже надало нам допомогу в розробці законопроектів, які забезпечать інституціональну і фінансову незалежність комісії, дадуть нам повноваження для вжиття ефективних заходів у сфері регулювання, нагляду і правозастосовної діяльності. Пакет законопроектів щодо наших повноважень має бути винесений на розгляд парламенту до кінця цього року", - зазначив Т. Хромаєв.
Глава Нацкомісії також нагадав: попри те що його відомство є учасником IOSCO, його можливості обмежені.
"Повноцінною стороною процесу взаємодія регуляторів різних країн стане тільки після підписання Багатостороннього меморандуму про взаєморозуміння в консультуванні та співпраці і обміні інформацією (MMoU IOSCO). Поки що ми не здатні виконати взаємні зобов'язання у сфері міжнародної співпраці разом з більшістю інших іноземних регуляторів", - пояснив він.
Т. Хромаєв додав, що Нацкомісія вже на шляху до необхідних змін.
IOSCO об'єднує понад 120 національних регуляторів ринку цінних паперів, визначає стандарти і міжнародно визнані підходи в цій сфері.
Організація бере участь у виробленні рекомендацій з урегулювання фінансових ринків для Ради з фінансової стабільності і G20. Одними з головних її ініціатив стали контроль з боку регуляторів "коротких" продажів цінних паперів, регулювання хедж-фондів, а також введення клірингу за позабіржовими угодами, зокрема за дериватами.
IOSCO MMoU розроблений в 2002 році для обміну інформацією між регуляторами ринку цінних паперів - членами IOSCO, запобігання недобросовісним практикам поведінки на фінансовому ринку.
Нині до меморандуму долучилися 103 юрисдикції, що охоплює понад 95% світового ринку капіталу. Принципи регулювання ринку цінних паперів, сформовані IOSCO, є одними з 12 стандартів, що визнаються Радою з фінансової стабільності як основи надійності фінансових систем.