Інтерфакс-Україна
17:15 12.11.2015

МЗС України закликає СММ ОБСЄ невідкладно розслідувати та надати оцінку випадками порушень бойовиками перемир'я

2 хв читати
МЗС України закликає СММ ОБСЄ невідкладно розслідувати та надати оцінку випадками порушень бойовиками перемир'я

В Україні з великим занепокоєнням сприймають значне зростання з початку листопада кількості порушень режиму припинення вогню з боку НЗФ, що діють на території окремих районів Донецької та Луганської областей України, у зв'язку з чим МЗС України закликає СММ ОБСЄ розслідувати їх та надати належну оцінку.

"У період з 1 до 11 листопада ц. р. бойовики здійснили понад 240 обстрілів уздовж всієї лінії розмежування, зокрема з мінометів калібром 82 мм та 120 мм, що мали бути відведені згідно з Мінськими угодами. Тричі, 2, 8 і 10 листопада ц. р., незаконні збройні формування провокували бойові зіткнення з підрозділами Збройних сил України. Вперше за два місяці були зроблені спроби штурму позицій українських військових поблизу н. п. Майорське і Новозванівка", - йдеться в заяві МЗС України, оприлюдненій у четвер.

Також в українському зовнішньополітичному відомстві зазначають, що в безпосередній близькості від лінії розмежування на тимчасово неконтрольованій Україною території зафіксовано високу концентрацію важкого озброєння, зокрема артилерії, танків, розгортання нових артилерійських підрозділів, активізацію розвідувально-диверсійних груп, підвіз боєприпасів тощо. У порушення Мінських домовленостей триває укриття важкої військової техніки в заборонених районах.

Крім цього, зазначають у МЗС України, фіксується вторгнення в повітряний простір України розвідувальних безпілотних літальних апаратів, незвичайна військова діяльність російських збройних сил у прикордонних з Україною районах, зокрема проведення військових навчань із залученням авіації, іншої військової і спеціальної техніки в Ростовській і Курській областях РФ.

"Розцінюємо ці дії як навмисну спробу зірвати не лише процес відведення важких озброєнь калібром менше 100 мм, який нещодавно був успішно завершений українською стороною, але і реалізацію інших аспектів Мінських домовленостей, зокрема важливі соціально-економічні та гуманітарні проекти", - зазначають у МЗС України.

Із наближенням холодної погоди бойовики своїми діями поставили під загрозу виконання ремонтно-відновлювальних робіт на об'єктах критичної економічної інфраструктури в інтересах мирного населення.

"Очікуємо, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ невідкладно здійснить всебічне розслідування порушень Мінських угод і надасть їм об'єктивної оцінки, як це передбачено п. 3 рішення Постійної ради ОБСЄ №1117 від 21 березня 2014 з розміщення Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, а також домовленостей, досягнутих у сфері безпеки", - йдеться в заяві.

Також у МЗС України закликають міжнародну спільноту посилити вплив на Російську Федерацію для забезпечення неухильного дотримання всеосяжного режиму припинення вогню і безумовного виконання Мінських документів у повному обсязі.

"Україна залишається відданою Мінським домовленостями 2014 і 2015 років як єдиному ефективному інструменту мирного врегулювання ситуації на Донбасі і вживає вичерпних заходів для їх належної імплементації", - йдеться в заяві українського зовнішньополітичного відомства.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Частина Чернігова знеструмлена внаслідок ворожого удару по енергооб'єкту – Чернігівобленерго

Ізраїль не має наміру створювати поселення в Секторі Гази

Енергетики продовжують поступово стабілізувати ситуацію після російських ударів – Міненерго

Заступник міністра розвитку Деркач очолить делегацію в комітеті про спільний авіапростір з ЄС – указ

У Німеччині затримали громадянина України, який підозрюється у підготовці диверсій на користь РФ

Оприлюднені Мін'юстом США документи свідчать, що Трамп вісім разів користувався приватним літаком Епштейна

Окупанти обстріляли Нікополь і 4 громади району, постраждала місцева жителька – ОВА

Міноборони оновлює систему реабілітації поранених воїнів – Шмигаль

Окупанти завдали удару по підприємству під Кременчуком, 2 поранених - обладміністрація

Депутати просять прем'єра вжити невідкладних заходів щодо затвердження фінплану "Енергоатому" на 2025р

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА