Інтерфакс-Україна
12:18 20.11.2015

Україна ніколи не купувала китайські ПЗРК - спікер АП

2 хв читати
Україна ніколи не купувала китайські ПЗРК -  спікер АП

Україна ніколи не купувала переносні зенітно-ракетні комплекси в Китаї і на озброєнні української армії їх немає, заявляє спікер адміністрації президента України з питань АТО Андрій Лисенко.

"Беручи до уваги існування в Україні тимчасово окупованих територій, неконтрольовану ділянку державного кордону з Росією, можна допустити, що китайські ПЗРК могли потрапити в руки терористів саме через неї", - заявив А. Лисенко в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

Він також повідомив, що має інформацію про те, що бойовики на території т. з."ДНР" і "ЛНР" налагодили, окрім ремонту військової техніки, також і виробництво деяких видів зброї та набоїв.

"Ми також допускаємо, що у так званих "гуманітарних конвоях" з Росії на окупований Донбас доставляється сировина та інші компоненти для виробництва вибухівки та вибухових пристроїв. Ми точно знаємо, що вони використовуються для проведення терактів на території України. Але не виключаємо, що терористи можуть передавати її з цією ж метою та за її межі. Для припинення постачання зброї терористам вкрай необхідно закрити неконтрольовану українською владою ділянку державного кордону", - наголосив А. Лисенко.

Раніше, в четвер агентство "Associated Press" з посиланням на офіційне Інформаційне агентство Кувейту повідомило, що кувейтська поліція заарештувала громадянина Лівану Усаму Хайята, який очолював терористичну мережу, що займалася вербуванням бойовиків Ісламської держави і збирала гроші, що переводилися на пов'язані з ІГ банківські рахунки в Туреччині. МВС Кувейту також повідомило, що У. Хайят "укладав угоди на поставку зброї в Україні, використовуючи Туреччину як маршрут для відправлення зброї бойовикам ІГ в Сирії на підконтрольну угруповання територію".

У свою чергу, агентство France-Presse з посиланням на чиновника МВС Кувейту повідомляє, що під час операцій в Україні закуповувалися китайські переносні зенітно-ракетні комплекси FN-6 (вони ж - Фейна-6), призначені для ураження літаків і вертольотів на висотах до 3,5 км. При цьому у відомстві не надали деталей про масштаби операцій.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Офісі президента обговорювали з представниками Південно-Східної Європи гарантування безпеки в Чорноморському регіоні

Головний прапор України тимчасово приспустять через сильний вітер 15 травня

Україна може розраховувати на підтримку НАТО на шляху до справедливого і тривалого миру - Рютте

Умови фінансування науки не дозволяють українським вченим захистити інтелектуальні права за кордоном – думка

Двоє цивільних дістали поранень через ворожий удар БпЛА по Козачій Лопані

Мобільні бригади Інституту ім.Філатова за 4 роки зробили понад 600 виїздів для діагностики недоношених новонароджених

Сибіга обговорив з генсеком НАТО "інтенсивну дипломатію" цього тижня

Майже 1500 УБД та осіб з інвалідністю доєдналися до програми безоплатного професійного навчання – Держслужба зайнятості

Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про перехід ветеринарії на євростандарти

Нацполіція знешкодила злочинну організацію та вилучила понад 17 млн доз наркотиків

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА