Інтерфакс-Україна
15:42 24.11.2015

ВР прийняла за основу законопроект про дерегуляцію в АПК

2 хв читати
ВР прийняла за основу законопроект про дерегуляцію в АПК

Верховна Рада прийняла за основу законопроект №2558а "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі".

Таке рішення підтримав 261 народний депутат.

"З голвоних речей для аграріїв - це спрощення реєстрації добрив, що надасть можливість суттєво скоротити їхню вартість, зокрема в ситуації, коли у нас недостача в пікові періоди. Це надасть нам можливість відкрити додаткові імпортні шлюзи, щоб забезпечити наших аграріїв", - сказав голова комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Тарас Кутовий під час засідання парламенту.

За його даними, це допоможе заощадити для галузі близько $200 млн.

Загалом документ передбачає скасування з 22 110 дозвільних процедур в українському АПК, а також обмеження повноважень окремих держорганів із контролю для скорочення адміністративних витрат фермерів і зниження ризиків корупції в державних органах.

Законопроект також спрощує процедуру оформлення водокористування для аграріїв, передбачає спрощення обігу добрив і засобів захисту рослин, а також скасування карантинного дозволу на імпорт.

Проект закон №2558 пропонує у сфері надрокористування дозволити використання підземних вод без дозволу до 300 куб. м на один водозабір. У сфері пестицидів і агрохімікатів - звузити сферу ліцензійних умов на поводження з особливо небезпечними речовинами та відходами, зробити необов'язковою реєстрацію добрив для поширених добрив.

У сфері харчової продукції законопроект передбачає об'єднання експлуатаційного дозволу для потужностей з виробництва дитячого харчування з експлуатаційним дозволом на продукти харчування. У сфері рослинництва зробити добровільними міжнародні ветеринарні сертифікати для кормів і кормової сировини рослинного походження у разі переміщенні за межі України.

Крім того, ветеринарні свідоцтва при переміщенні за межі території Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, районів, міст зробити добровільним для кормів і кормової сировини рослинного походження.

Ветеринарні довідки для кормів і кормової сировини рослинного походження пропонується зробити добровільним при переміщенні в межах району. Карантинний дозвіл на імпорт або транзит скасувати і передбачити обмін інформацією про карантинні зони між митницею та компетентним органом.

Пропонується зробити добровільною сертифікацію племінних ресурсів, скасувати державну атестацію (переатестацію) суб'єктів племінної справи у тваринництві.

Законопроектом передбачаються зміни у сфері рибного господарства. Зокрема, запропоновано скасувати облік та присвоєння номерів суб'єктам господарювання, які здійснюють консервне та пресервне виробництво; свідоцтво про стабільність і надводний облавок судна; реєстрацію, видачу витягу з реєстру гідротехнічних споруд рибогосподарських водних об'єктів щодо їх технічної експлуатації та використання. Ліцензію на промисловий вилов риби, окрім внутрішніх водойм і річок залишити лише для вилову за межами юрисдикції України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Донецька ОВА: 2 загиблих, 14 поранених – попередні наслідки удару по Добропіллю

Жеваго заперечує свою, а також оточення і родичів причетність до співпраці з країною-агресором

Зеленський: США зацікавлені в українських дронах

Уряд прийняв новий Порядок маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин для електронних сигарет

Прихильників здорового харчування в Україні 55%, але вони не практикують його щоденно - дослідження

"Укренерго" відновило публічні обговорення стратегії компанії на десятирічну перспективу

Рада у першому читанні підтримала збільшення у держбюджеті фінансування на закупівлю ліків на 3,1 млрд грн

Рада ухвалила закон про військову службу за контрактом осіб старше 60 років

Юрчишин вважає законопроект №12320 наступом на свободу слова

Філія "ЦТС "Ліски" АТ "Укрзалізниця" відібрало СК "Гардіан" для страхування відповідальності за сплату митних платежів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА