11:55 01.12.2015

У Європі можуть зняти санкції з рахунків Януковича та його соратників у березні 2016 - Касько

2 хв читати
У Європі можуть зняти санкції з рахунків Януковича та його соратників у березні 2016 - Касько

Якщо до березня 2016 року українським слідчим не вдасться знайти докази злочинного походження зарубіжних активів колишнього президента України Віктора Януковича і його соратників, то європейські країни можуть зняти блокування з їхніх рахунків, заявив заступник генерального прокурора України Віталій Касько.

"Це сигнали від наших європейських партнерів, тому що санкції - це новітній адміністративний інструмент у світі. Суть його в тому, що коли в якійсь державі міняється уряд, санкції не дають можливість колишнім чиновникам швидко втекти з вкраденим. Приміром, такий режим існує в Швейцарії. Для свого уряду (колишнього - авт.) після його зміни вони одразу ж блокують рахунки, розбираються, а потім розблоковують", - заявив В. Касько в інтерв'ю газеті "Сьогодні".

Він зазначив, що саме цей механізм був застосований Швейцарією в лютому 2014 року до 20 українських високопосадовців, серед яких В. Янукович і його син Олександр.

"Але вони є адміністративними й покликані надати правоохоронним органам (в Україні - авт.) відстрочення і можливість з’ясувати. Нашим правоохоронним органам дали час із головою. Рік, у принципі, було б непогано. А дали два. Якщо вони за два роки не спромоглися вийти на докази стосовно злочинності цих активів, вибачте, хлопці, вам давали можливість. Якщо у власних кримінальних провадженнях ви не заарештували (рахунки і майно - авт.) за той час, який вам дали, ЄС за це не відповідатиме і далі триматиме ці гроші і інші активи", - сказав В. Касько.

Замгенпрокурора зазначив, що якщо українські слідчі в українських кримінальних провадженнях не знайдуть доказів злочинності активів В.Януковича і його соратників до березня, то санкції європейських країн цілком можуть бути зняті.

"Я про це повторюю публічно на кожному розі, на кожному засіданні комісії з повернення активів, щоб потім ніхто не робив вигляд, що цього не розуміли", - заявив В.Касько.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мінкультури підтвердило "Кінокіт" і "Зеонбуд" статус критично важливих

Працівниця будинку культури на Донеччині отримала 15 років тюрми за держзраду

Через ворожий обстріл Білого Колодязя одна людина загинула, ще одна постраждала

ДБР викрило на хабарництві в.о. міського голови та депутата міської ради на Рівненщини

Противник найбільш активний на покровському та курському напрямках

Мінкультури підтвердило понад 30 театрам, операм, циркам, ансамблям, заповідникам і академіям статус критично важливих

Зеленський обговорив з новопризначеним прем'єром Бельгії використання заморожених російських активів

Мінкультури підтвердило каналам "Ми-Україна", "5 канал", "1+1", "Прямий", "Інтер", ICTV, "Новий канал", СТБ, а також УП і NV статус критично важливих

62-га сесія Міжурядової групи експертів зі зміни клімату розпочалася у Ханчжоу - Міндовкілля

Київ привітав зняття ЄС низки санкцій з Сирії та підтвердив готовність надавати продовольство та зерно

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА