14:30 03.12.2015

Європейська РН Vega з українським двигуном успішно вивела на орбіту КА для підготовки спланованої ESA на 2034 р. місії eLISA

2 хв читати
Європейська РН Vega з українським двигуном успішно вивела на орбіту КА для підготовки спланованої ESA на 2034 р. місії eLISA

Європейська ракета-носій (РН) легкого класу Vega з українським двигуном у четвер успішно вивела на сонячно-синхронну орбіту космічний апарат (КА) Європейського космічного агентства (ESA) LISA Pathfinder.

Як повідомляє прес-служба українського космічного відомства, запуск РН здійснено о 6:04 за київським часом із космодрому Куру у Французькій Гвіані (Південна Америка).

"Цей пуск став шостим у рамках програми Vega і третім у 2015 році", - зазначено в повідомленні.

РН Vega розроблена ESA спільно з Італійським космічним агентством (ASI) і призначена для виведення на сонячно-синхронну орбіту заввишки 1200 км супутників масою до 1200 кг або на полярну орбіту заввишки 700 км супутників масою 1500 кг. Маршевий двигун для 4-го ступеня РН RD-868P розроблений ДП "Конструкторське бюро "Південне" (КБП) і виготовлений ДП "ПО південмаш" (ПМЗ, обидва Дніпропетровськ). Успішний пробний пуск РН Vega здійснено в лютому 2012 року, з травня 2013 року ЕSА розпочато комерційну експлуатацію нової РН.

Уряди України та ЕSA 2008 року уклали угоду про співпрацю у сфері використання космічного простору з мирною метою. До складу ЕSА входять 17 європейських країн.

КА LISA Pathfinder - космічний зонд Європейського космічного агентства, який має протестувати технології, необхідні для запланованого на 2034 запуску обсерваторії evolved Laser Interferometer Space Antenna (eLISA), що реєструватиме гравітаційні хвилі.

Гравітаційні хвилі вперше були зафіксовані в загальній теорії відносності Альбертом Ейнштейном майже століття тому. Вважається, що вони відповідальні за всі явища, що відбуваються у Всесвіті: починаючи від злиття чорних дір або притягання планет до своїх зірок і закінчуючи Великим вибухом.

Учені припускають, що результати космічної місії eLISA можуть привести до переосмислення знань про увесь Всесвіт.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА