Інтерфакс-Україна
09:47 05.12.2015

Україна має намір залучити "револьверний кредит" від країн ЄС на закупівлю газу – Яценюк

1 хв читати
Україна має намір залучити "револьверний кредит" від країн ЄС на закупівлю газу – Яценюк

Україна має у сховищах 16 млрд куб. м природного газу і зможе пройти нинішній опалювальний сезон без його купівлі в Росії, проте проводить переговори з ЄС про залучення додаткових кредитів на придбання цього палива, повідомив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

"Ми працюємо над тим, щоб отримати револьверний (поновлюваний) кредит від країн ЄС", – сказав він в інтерв'ю українським телеканалам в п'ятницю ввечері.

Глава уряду зазначив, що у зв'язку з тривалим падінням нафти цінова тенденція на газовому ринку сприятлива для України.

Як повідомлялося, 23 жовтня "Нафтогаз України" підписав угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) про надання поновлюваного кредиту на $300 млн під держгарантії для фінансування закупівлі газу. Ці кошти призначені для закупівлі близько 1 млрд куб. м газу на західному кордоні України.

Крім того, ЄБРР ще в минулому році схвалив виділення "Нафтогазу" EUR150 на закупівлю газу, і ці кошти наразі не вибрані.

Ще одним проектом міжнародної підтримки закупівлі Україною газу є проект Міжнародної фінансової корпорації (IFC) з групи Світового банку, що може виділити торговельне фінансування на термін до року і обсягом до $200 млн великому європейському постачальнику ENGIE (раніше – GDF SUEZ) для постачання цього палива "Нафтогазу" в майбутній опалювальний сезог згідно з рамковим контрактом між цими компаніями.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

УПЦ (МП) планує оскаржити позбавлення громадянства митрополита Онуфрія

"Інтергал-Буд" офіційно відкрила продаж ЖК "Зоряні" в Львові

Омбудсман: РФ закликає родичів українських військовополонених звертатися до США через те, що Україна начебто не хоче повертати своїх захисників додому

Новий безкоштовний курс для експортерів доступний на платформі "Дія.Бізнес" - ЕКА

Петиція про декриміналізацію контенту для дорослих на сайті президента набрала 25 тис. голосів

Двоє мешканців Харківщини постраждали від ворожих fpv-дронів

Противник найбільш активний на Покровському та на Південно-Слобожанському напрямках – Генштаб

Мінветеранів наступного тижня запустить сервіс пошуку найближчого фахівця із супроводу ветеранів - Калмикова

Генпрокурор: викрито зловживання на поставках гвинтівок у неповній комплектації, що спричинило збитки на понад 33 млн грн

У 2025р. отримано понад 3,5 тис. звернень про порушення під час мобілізації, частина не підтвердилася - омбудсман

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА