12:18 08.12.2015

Рада прийняла за основу законопроект про обіг та утилізацію відходів тваринного походження ІІ категорії

2 хв читати
Рада прийняла за основу законопроект про обіг та утилізацію відходів тваринного походження ІІ категорії

Верховна Рада України прийняла за основу законопроект №2150а, що передбачає гармонізацію законодавства у сфері поводження з відходами тваринного походження ІІ категорії з вимогами ЄС.

Таке рішення у вівторок підтримали 310 народних депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, Верховна Рада 7 квітня 2015 року ухвалила закон "Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною".

Водночас, окремі положення ухваленого закону не відповідають нормам європейських актів у сфері поводження з побічними продуктами тваринного походження. Передусім чергу, це стосується визначення побічних продуктів, що належать до ІІ категорії, способів поводження з такими продуктами, а також органічних добрив.

Так, закон фактично зводить всі способи поводження з побічними продуктами тваринного походження, що належать до ІІ категорії, до їх стерилізації під тиском. Однак такий спосіб за відсутності встановленого ризику розповсюдження будь-яких інфекційних хвороб є не тільки енерго - та ресурсозатратным, але й недоцільним, оскільки при обробці шляхом стерилізації під тиском, наприклад, гною, гинуть не тільки патогенні мікроорганізми і збудники інфекційних хвороб, але і корисні мікроорганізми, втрачаються поживні елементи.

За таких обставин, з одного боку вітчизняні суб'єкти господарювання зазнаватимуть значних додаткових, нічим не обґрунтованих витрат, з іншого - значно ускладниться вирішення важливого для нашої держави питання підвищення продуктивності і родючості ґрунтів, що негативно позначиться на подальшому розвитку і конкурентоспроможності сільського господарства України.

Законопроект №2150а усуває зазначені неточності і синхронізує українське законодавство в цій сфері з європейським.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА