Порошенко закликає до відмови від підвищення податкових ставок у рамках податкової реформи

Президент України Петро Порошенко закликав до відмови від підвищення податкових ставок у рамках податкової реформи та запропонував поступове їх зниження в найближчі три роки.
"Дуже важливо, щоб ця філософія поширювалася на декілька років. Якщо ми ставимо 18% податок на прибуток підприємств і ПДФО (податок на дохід фізичних осіб - ІФ) на 2016 рік, щоб ми зараз зафіксували, що на 2017 рік ставка буде ще зменшена на один відсоток, а на 2018-й визначили орієнтир, за яким ми маємо досягнути максимум 20-відсоткового навантаження на фонд заробітної плати - приблизно 10% ПДФО та 10% - ЄСВ (єдиний соціальний внесок - ІФ)", - наводить прес-служба глави держави слова президента.
Податок на прибуток підприємств і ПДФО, як повідомляє прес-служба глави держави, збільшуватися не будуть. "Ключова позиція, що ми не робимо підвищення податкового тиску – ані на громадянина, ані на бізнес", - заявив президент.
П.Порошенко наголосив, що йдеться не лише про необхідність прийняття державного бюджету, оскільки необхідно фінансувати видатки, зокрема оборону.
"Йдеться про те, що прийняття бюджету та змін до податкового законодавства є умовою для отримання фінансування від Міжнародного валютного фонду. На сьогодні фінансування МВФ є однією з ключових умов забезпечення фінансової стабільності держави", - наводить слова П.Порошенка прес-служба президента.
Глава держави висловив упевненість у тому, що компроміс між двома підходами буде знайдено й оформлено у відповідний законопроект. Президент також наголосив на необхідності максимально прискорити розгляд цього законопроекту в парламенті.
За словами П.Порошенка, зміни в податковому законодавстві мають відповідати трьом критеріям.
Зміни, на думку президента, мають стимулювати розвиток економіки. "Ставки податків, адміністрування, прозорість мають суттєво вплинути на інвестиційний клімат", - зазначив глава держави.
Зміни також мають сприяти суттєвому скороченню податкового навантаження на бізнес, спрощенню адміністрування, забезпеченню прозорості, зокрема і для розкриття "сірих" секторів економіки, де, як зазначив П.Порошенко, "до цього взагалі не було обліку".
Нарешті, за словами президента, податкові зміни не повинні обернутися втратами для бюджету. "Це можна забезпечити лише нашою спільною об’єднаною роботою", - заявив він.
Президент повідомив, що останніми днями було чимало дискусій із прем'єр-міністром, міністром фінансів, народними депутатами, окремими міністрами.
"Частину, присвячену адмініструванню, пропонується прийняти з урахуванням компромісних пропозицій, як напрацьованих у Міністерстві фінансів, так і тих, що були напрацьовані у податковому комітеті, а також іншими народними депутатами. Впевнений, що тут можливе об’єднання підходів", - сказав Петро Порошенко.
Глава держави також запропонував розглянути можливість ввести ставки з 1 січня, дати бізнесу три місяці на ознайомлення з інноваціями з тим, щоб із 1 квітня податкові зміни ввести в дію.
Як повідомлялося, Мінфін у своєму проекті податкової реформи пропонував концепцію "все по 20", передбачаючи незначне підвищення поточних ставок податку на прибуток і ПДФО до 20%, збереження ставки ПДВ на рівні 20% і зниження ЄСВ до 20%.