НАБУ закликає президента ветувати закон про реструктуризацію валютних кредитів

Незалежна асоціація банків України (НАБУ) закликає президента ветувати законопроект №1558-1, яким передбачена реструктуризація усіх споживчих кредитів в іноземній валюті за курсом 5,05 грн/$1, повідомляється в прес-релізі НАБУ.
Згідно з повідомленням, ветування цього документа дозволить зареєструвати в парламенті альтернативний законопроект "Про реструктуризацію зобов'язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, отриманими на придбання єдиного житла (іпотечні кредити)", представлений Міністерством фінансів у кінці листопада.
"Ухвалення законопроекту №1558-1 призведе до дестабілізації фінансового і валютного ринків і поставить під загрозу економічну стабільність України загалом", - цитує прес-служба голови НАБУ Романа Шпека. За підрахунками асоціації, у разі ухвалення цього законопроекту банки, зокрема державні, зазнають збитків у розмірі понад 100 млрд грн.
"Компенсувати таку суму більшість банків будуть просто не здатні, це спровокує нову хвилю банкрутств на фінансовому ринку країни і ляже додатковим тягарем на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб", - додав Р. Шпек.
За його словами, крім того, закладена в законопроекті норма, що передбачає конвертацію усіх споживчих кредитів у гривню за курсом 5,05 грн/1$, приведе до неконтрольованої девальвації гривні.
Як раніше повідомлялося, глава Верховної Ради Володимир Гройсман 8 грудня підписав проголосований депутатами влітку законопроект №1558-1 і передав його на підпис президентові.
Раніше В. Гройсман заявляв про необхідність ветувати цей закон.
"Очевидно, це закон вимагає ветування, а новий закон має бути негайно внесений до Верховної Ради, щоб врегулювати питання людей, яких це безпосередньо стосується", - сказав В. Гройсман.
Як повідомлялося, Верховна Рада України в четвер, 2 липня, ухвалила закон про реструктуризацію кредитів в іноземній валюті, після чого народні депутати заявили про відкликання своїх голосів за нього, а також про факти неперсонального голосування.
Згідно з меморандумом української влади з Міжнародним валютним фондом (МВФ), сторони налаштовані на підтримку добровільного переговорного процесу між позичальниками і банками щодо реструктуризації валютних іпотечних кредитів. У зв'язку з цим серед зобов'язань української сторони - застосування президентом країни права вето до закону, який потребуватиме примусової конвертації валютних іпотечних кредитів у гривневі.