Інтерфакс-Україна
12:28 14.12.2015

Держприкордонслужба України зосередила зусилля зі спорудження "Стіни" на кордоні з РФ у Чернігівській і Харківській областях

2 хв читати
Держприкордонслужба України зосередила зусилля зі спорудження "Стіни" на кордоні з РФ у Чернігівській і Харківській областях

Державна прикордонна служба України продовжує реалізацію проекту "Стіна" на кордоні з Росією, повідомив голова відомства Віктор Назаренко.

"Ви знаєте, що цей проект розрахований на три роки. Якщо говорити про цей рік, то ми отримали фінансування у розмірі 400 млн грн. Роботи відбуваються на всьому українсько-російському кордоні, але на сьогодні зосереджено зусилля на території двох областей – Чернігівської та Харківської", - розповів він в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За словами В.Назаренка, вже облаштовано майже 220 км протитанкових ровів, понад 40 км рокадної дороги, встановлено 23 спостережні вежі та 17,5 км захисної огорожі.

Голова прикордонслужби зазначив, що створюється не просто кордон з огорожами, а інтелектуальний кордон із відповідними системами спостереження, виявлення та ураження цілей.

"Крім того, у нас є план першочергового облаштування морської ділянки кордону на території Донецької, Запорізької та Одеської областей. Це складова цього проекту, і роботи вже тривають. Кабмін на сьогодні вже схвалив концепцію Державної цільової правоохоронної програми облаштування та реконструкції держкордону на п’ять наступних років. На початку року ми маємо опрацювати детальний план цього облаштування", - наголосив він.

Що стосується морської ділянки, то, за його словами, вона має свою специфіку, з урахуванням якої буде створено систему візуально-технічного спостереження із залученням сучасних комплексів виявлення цілей і реагування на обстановку. "Також йдеться про інженерні споруди, які пов'язані з обороною окремих ділянок, де можлива висадка десантів і ДРГ. Американські колеги планують до кінця року розпочати встановлення в Маріуполі сучасної станції спостереження, яка має багато складових: тепловізійну, радіолокаційну, відеовиявлення цілей, зокрема невеликих", - сказав він.

У перспективі, за словами В.Назаренка, Держприкордонслужба планує встановити шість подібних комплексів на Азовському морі, після цього розпочати їх встановлення в Чорному морі.

Повний текст інтерв'ю з В.Назаренком буде оприлюднено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна" у відкритому доступі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сили оборони відбили з початку доби 151 ворожу атаку - Генштаб

Запоріжжя: Масштабна пожежа в п’ятиповерховому будинку – 9 постраждалих, серед них діти

Негода в Харкові: Троє постраждалих через обвал даху, загибла жінка та травмована дитина

Зеленський: Ми робимо все, щоб Україна отримала якнайбільше засобів для збиття дронів, для збиття ракет

Зеленський після зустрічі з Умєровим анонсував зміни в державних інституціях найближчим часом

Макрон засудив 30% мита США на експорт з ЄС і закликав до відповіді Євросоюзу

Потреба у дронах-перехоплювачах очевидна, але розробка займе час — Фройдінг

У Києві затримали підозрюваного у вбивстві на Троєщині, йому обрано запобіжний захід

Німеччина сподівається досягти угоди щодо купівлі систем Patriot для України, у понеділок Пісторіус відвідає Вашингтон - Фройдінг

Президентка Єврокомісії: 30% тариф США зашкодить бізнесу та споживачам по обидва боки Атлантики

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА