Інтерфакс-Україна
14:50 14.12.2015

Рішення ЄСПЛ можна використовувати для обґрунтування правової позиції під час оскарження рішень держорганів щодо майна

2 хв читати
Рішення ЄСПЛ можна використовувати для обґрунтування правової позиції під час оскарження рішень держорганів щодо майна

Ухвалені Європейським судом з прав людини (ЄСПЛ) рішення можуть бути використані для обґрунтування правової позиції у приватизаційних спорах і під час оскарження рішень державних органів щодо майнових прав.

Таку думку висловила партнер правової групи "Побережнюк і партнери", адвокат Тетяна Ігнатенко під час організованого групою круглого столу на тему "Як захистити порушені права та інтереси бізнесу за допомогою прецедентної практики ЄСПЛ і шляхом безпосереднього звернення до Європейського суду з прав людини".

"Звернення до ЄСПЛ набуває все більшої актуальності для українців. Багато хто сприймає ЄСПЛ як єдину інстанцію, яка може відновити порушене право", - сказала вона.

При цьому адвокат заявила, що "процесуальне законодавство України передбачає таку можливість, як перегляд Верховним Судом рішень попередніх інстанцій у разі встановлення ЄСПЛ порушення прав заявника у цій справі".

Крім того, за словами Т.Ігнатенко, нині великого значення набуває застосування прецедентної практики ЄСПЛ для посилення правової позиції у справі. Зокрема, одним із прикладів застосування практики ЄСПЛ у спорах з участю органів державної влади може стати справа "Барул Партнерс-А проти Молдови". Адвокат нагадала, що у цій справі ЄСПЛ констатував порушення Молдовою прав заявника на мирне володіння майном. Так, органи державної влади через чотири роки після проведення приватизації ініціювали оскарження результатів продажу об'єкта приватизації у зв'язку з його заниженою вартістю. При цьому держоргани покликалися на незаконність продажу об'єкта. ЄСПЛ, дослідивши обставини справи, встановив несумлінність дій саме з боку держорганів, які намагалися експропріювати майно, попри те, що самі ж держоргани і готували об'єкт до приватизації, визначали умови конкурсу і вартість об'єкта. У свою чергу, ЄСПЛ не встановив незаконність дій з боку заявника.

"Такий прецедент може бути корисний під час обґрунтування позиції не тільки в приватизаційних спорах, а й у випадках оскарження рішень органів держвлади та органів місцевого самоврядування про передачу майна у власність, якщо особа, на користь якої здійснювалася передача, діяла законно і сумлінно, а порушення допущено з боку компетентного органу ", - вважає адвокат.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Росія готується посилити примусове вивезення та депортацію українських дітей - ISW

Трамп вважає, що під час другого терміну повноважень він керує не лише США, а й усім світом – ЗМІ

Одна людина поранена внаслідок падіння уламків ворожого БпЛА в Деснянському районі Києва – Кличко

Штучний інтелект встановив, що заяви Трампа і членів його адміністрації збігаються з наративами Кремля – ЗМІ

АРМА перевірить інформацію щодо вартості активів виробника "Моршинської" у ВАКС і СБУ

Вартість активів виробника "Моршинської" за півтора роки зросла вдвіччі - до 5,8 млрд грн

Зеленський про обстріл Черкас: кожен новий день – новий чіткий доказ, що на Росію треба тиснути

Зеленський запропонував уряду Іспанії допомогу в подоланні наслідків блекауту

Подачу газу для населення в Черкасах відновлено – мер

Справедливість неминуче приходить – Зеленський про ліквідацію представників командування збройних сил РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА