Інтерфакс-Україна
09:59 15.12.2015

Порошенко наполягає, щоб ВР визначилася з переліком та способом приватизації держпідприємств

2 хв читати
Порошенко наполягає, щоб ВР визначилася з переліком та способом приватизації держпідприємств

Президент України Петро Порошенко наполягає, щоб Верховна Рада України визначилася з переліком та способом приватизації державних підприємств

Як повідомила в понеділок прес-служба президента України, про це П.Порошенко заявив, відкриваючи обговорення питання приватизації на 16-му засіданні Національної ради реформ.

"Я наголошував і наголошую: наявність у держави великої кількості державних підприємств є фактором, який збільшує ризик корупції, фактором, де держава ніколи не була ефективним власником. Наголошую на тому, що держава не повинна займатися бізнесом. Держава повинна збирати податки і ефективно управляти бюджетом, забезпечуючи найбільш ефективне використання коштів платників податків", - наводить слова П.Порошенка прес-служба глави Української держави.

На його думку, слід скоротити кількість державних компаній, оскільки більшість із близько 1800 працюючих держпідприємств внаслідок неефективного менеджменту приносять державі виключно збитки. "Вони позбавлені можливості отримання інвестицій, кредитів, позбавлені можливості модернізувати основні засоби, а це означає, що вони є неконкурентноздатними, мають перестати бути гирями на ногах держави, на ногах платників податків", - йдеться в повідомленні.

За словами президента, в економічно розвинених країнах, що входять до Організації економічного співробітництва і розвитку, держава володіє десятками, а не тисячами компаній. "Ми маємо перейти до цих показників цивілізованих країн світу", - наголосив він, додавши, що критерії того, які підприємства залишити в державній власності, мають бути чітко визначені.

"Надалі все у нас має приватизовуватися виключно у відповідності з найкращими світовими стандартами та практиками, під пильним наглядом громадськості", - заявив П.Порошенко.

Глава держави назвав зразком приватизацію "Криворіжсталі" та проведення тендеру на розподіл 3G частот мобільного зв'язку.

П.Порошенко також заявив, що вважає неприйнятним, коли державні підприємства є годівницями політичних партій, і наголосив, що управління об'єктами державної власності має бути деполітизовано.

"Жодна політична сила не повинна мати квоти на призначення того чи іншого менеджменту. Ми маємо виходити виключно з професійності менеджерів підприємств", - заявив президент.

"Саме за таких умов – якісне корпоративне управління, відсутність політичного втручання, розмежування функцій уряду як акціонера і регулятора, та обмеження присутності держави в економіці – держкомпанії зможуть працювати ефективно і приносити користь громадянам і державі", - наголосив президент України.

Глава держави висловив думку, що захистити держкомпанії від політичного втручання можна шляхом переходу до холдингової моделі управління.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський провів нараду з Умєровим щодо посилення виробництва дронів та реформ в оборонній сфері

Макрон засудив 30% мита США на експорт з ЄС і закликав до відповіді Євросоюзу

Потреба у дронах-перехоплювачах очевидна, але розробка займе час — Фройдінг

У Києві затримали підозрюваного у вбивстві на Троєщині, йому обрано запобіжний захід

Німеччина сподівається досягти угоди щодо купівлі систем Patriot для України, у понеділок Пісторіус відвідає Вашингтон - Фройдінг

Президентка Єврокомісії: 30% тариф США зашкодить бізнесу та споживачам по обидва боки Атлантики

У Херсоні загинула 87-річна жінка внаслідок ворожої атаки

США запровадять 30% тариф на імпорт товарів з ЄС і Мексики з 1 серпня

Наступне засідання у форматі "Рамштайн" відбудеться протягом наступних 10 днів - генерал Фройдінг

Цивільного поранено внаслідок атаки дрона в Херсоні — ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА