16:27 20.12.2015

Пріоритетами для молодих українців є діти, робота й достатнє фінансове забезпечення - опитування

3 хв читати
Пріоритетами для молодих українців є діти, робота й достатнє фінансове забезпечення - опитування

Молоді люди в Україні називають своїми пріоритетами народження і виховання дітей (48%), пошук і досягнення певних результатів у роботі (44%), а також заробляння достатньої кількості грошей (36%), свідчать дані соціологічного дослідження "Молодь України - 2015", проведеного компанією GfK Ukraine.

Згідно з прес-релізом компанії, респонденти могли обирати три пріоритети у своєму житті станом на момент опитування із запропонованого їм списку. Окрім цих пріоритетів, 21% опитаних назвали пошук коханої людини і одруження, 19% - здоров'я (ведення здорового способу життя, подолання певної хвороби і так далі), 18% - свободу і незалежність у своїх рішеннях і вчинках, 15% - здобуття освіти (зокрема самоосвіта) і стільки ж - цікаве дозвілля.

"Закономірно, що пріоритети змінюються з віком: якщо для молодих людей віком 14-19 років найчастіше основними пріоритетами є освіта і робота, а для людей віком 20-24 років - робота, то для людей 24-34 років основними стають пріоритети, пов'язані з народженням і вихованням дітей. З віком знижується пріоритетність пошуку коханої людини або одруження (найчастіше тому що з віком молоді люди досягають цієї мети) і підвищується пріоритетність завдань, пов'язаних з дітьми, зароблянням грошей і здоров'ям", - зазначають соціологи.

Якщо говорити про народження дітей, то 53% опитаних узагалі хотіли б мати двох дітей, ще 14% хотіли б мати трьох дітей, 13% - тільки одну дитину і 2% - чотирьох дітей. Лише по 1% молодих чоловіків і жінок не хочуть мати дітей узагалі, водночас 22% чоловіків і 11% жінок не визначилися, чи хочуть вони мати дітей і скільки.

Для жінок пріоритетнішими, ніж для чоловіків, є завдання, пов'язані з дітьми (ці завдання назвали 61% жінок проти 36% чоловіків) і здоров'ям (23% проти 16%). А для чоловіків пріоритетнішими є завдання, пов'язані з роботою (цей пріоритет вказали 48% чоловіків проти 41% жінок), зароблянням грошей (40% проти 32%), свободою і незалежністю в рішеннях і вчинках (22% проти 14%), високим соціальним статусом, кар'єрою, владою (14% проти 10%).

"Водночас опитування не підтверджує стереотипного уявлення про те, що пошук близької людини і одруження є пріоритетнішим для жінок - 21% чоловіків і 21% жінок назвали цей пріоритет", - ідеться в прес-релізі.

Також не підтверджується стереотип, що жінки більшою мірою прагнуть офіційно зареєструвати шлюб: з тих, хто живе в цивільному шлюбі (11% усіх молодих людей), кожен п'ятий чоловік і стільки ж жінок стверджують, що саме вони особисто не бажають реєструвати шлюб і приблизно стільки ж - що цього не бажає партнер(ка).

"Втім, 58% тих, хто живе в громадянському шлюбі, планують зареєструвати шлюб у майбутньому (63% чоловіків і 52% жінок)", - додають соціологи.

Дослідження було проведене компанією GfK Ukraine (ДФК Юкрейн) у 2015 році на замовлення Міністерства молоді та спорту України за підтримки системи ООН в Україні, зокрема Фонду народонаселення ООН (UNFPA), Програми розвитку ООН (UNDP), Дитячого фонду ООН (UNICEF), програми Волонтери ООН (UNV) і офісу координатора системи ООН.

Цільовою групою дослідження є молодь України - громадяни України віком від 14 до 35 років, що постійно проживають на території України (без урахування тимчасово окупованих і непідконтрольних територій).

Під час дослідження було проведено всеукраїнське опитування методом онлайн-інтерв'ю (для користувачів Інтернету) й особистих інтерв'ю вдома у респондента (для не користувачів Інтернету і жителів сіл). Вибірка з 2852 респондентів репрезентативна для населення України (без урахування тимчасово окупованих і непідконтрольних територій) відповідної вікової категорії за статтю, віком, областю проживання, розміром населеного пункту й відсотка користувачів Інтернету.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Чергову хвилю ракетної атаки РФ спрямовано на західні області, знову задіяно "Кинджали"

РФ знову обстрілює Україну, кілька груп ракет зафіксовано у східних і південних областях

Унаслідок нічного ракетного удару по лікарні в Харкові постраждала пацієнтка

Ізраїль готовий дати "останній шанс" переговорам для угоди з ХАМАС щодо заручників

SpaceX розраховує зробити місячну ракету Starship повністю багаторазовою до кінця 2025 року

Окупанти вдарили по Харкову, пошкоджено нежитлову цивільну інфраструктуру

Серед постраждалих у ДТП за участю голови Броварської РДА: 32-річна мати з донькою 2,5 років

РФ атакує Україну ракетами, зокрема "Кинджалами", підвищений рівень загрози ударів у кількох областях

НБУ перерахував до держбюджету 38,64 млрд грн прибутку за 2023 р.

Бельгія прискорює постачання F-16, можливо, перші винищувачі передадуть Україні до кінця 2024 року

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА